День інновацій у Чернігові
Минулу п’ятницю можна без сумнівів назвати днем інновацій для нашого міста. Адже 12 травня у Чернігові відбулася презентація проекту «лікарня без черг» та обговорення створення освітнього е-порталу для студентів та школярів.
Ініціатором цих ідей виступив народний депутат України Сергій Березенко.
«Поліклініка без черг» - один з головних стартапів в галузі медицини
Кому подобається втрачати час у чергах? Особливо у лікарнях, коли потрібно потрапити на прийом до фахівця. Аби лікарі могли раціонально планувати свій робочий день, а пацієнти не сиділи під кабінетами з ранку і до вечора, у поліклініці № 1 Чернігова вже восени запрацює електронна черга.
За словами Сергія Березенка: «Поліклініка без черг» - один з головних стартапів в галузі медицини. Це перший крок до реалізації медичної реформи та надання якісних медичних послуг. Щоб лікар міг ефективно розподілити час, а пацієнт відчував турботу та комфорт, а не стояв у чергах із болем, дітьми або, взагалі, не потрапив на прийом».
Народний депутат також зазначив, що медична сфера знаходиться у стані реформування. Найближчим часом доходи лікарень та медичного персоналу будуть оплачуватися державою в залежності від кількості послуг, які були надані пацієнтам. Ця реформа має запрацювати з 2018 року. «Протягом цього року ми маємо підготуватися до впровадження змін. І я хочу, щоб наш Чернігів був в цьому першим, - сказав С.Березенко. І додав, - Минулого тижня кабінет міністрів підтримав виділення грошей на дезінфекційну камеру та ремонт адміністративного приміщення лікарні».
Начальник управління охорони здоров’я міста Чернігів Владислав Кухар розповів: «Ми хочемо зробити сучасну реєстратуру, починаючи з самого простору поліклініки, запровадити можливість електронного запису на прийом до лікаря. Проте звичний запис телефоном або через реєстратуру ніхто не відмінятиме, цей процес стане більш досконалим та зручним».
Технічний директор проекту Артур Верба під час презентації розповів про переваги, які дає програма «Поліклініка без черг»: «Для пацієнта – це скорочення часу на відвідування лікаря завдяки плануванню та завчасний запис на прийом. А лікар має змогу планувати свій робочий день та регулювати завантаження по прийомам». Розробник також зазначив, що подібні електронні системи вже працюють у поліклініках Києва та Дніпра. За словами Артура Верби лікарі та медичний персонал по-різному реагують на такі інновації. Проте якщо керівники закладу прогресивні та приділяють значну увагу сучасним процесам, то за два-три тижні всі звикають і вже не помічають незручностей у нововведеннях.
Також варто зазначити, що система електронного запису дуже проста у використанні.
Е-бібліотека – освітній інтерактивний портал Чернігова
Е-бібліотека – це унікальний інноваційний проект, який зібрав на обговорення студентів та викладачів двох найбільших університетів Чернігова: технологічного та педагогічного.
Приєднався до цього заходу і народний депутат Сергій Березенко. Спільно з учасниками він обговорив концепцію майбутнього порталу, який зможе задовольнити найвибагливіші запити студентів. «Ми живемо у період інноваційних технологій і створення «Е-бібліотеки» - важливий проект, особливо для студентської молоді. На жаль, як відомо, у вітчизняних вузівських бібліотеках (особливо в регіонах), не дивлячись на розвиток сучасних інформаційних технологій, навіть впровадження електронного каталогу або електронна доставка документів все ще часто сприймається тільки як додаткова інновація, яка полегшує інформаційний сервіс», - зазначив народний депутат. І додав, що готовий підтримати ініціативу чернігівської молоді та допомогти із вирішенням фінансування проекту.
Декан факультету електронних та інформаційних технологій ЧНТУ Сергій Іванець зазначив: «Наш навчальний заклад зараз проводить розробку технічного завдання. Наповнення порталу, його дизайн та розробку програмного продукту буде зроблено студентами університету». На його думку дуже добре аби цей портал був доступний не лише студентам навчальних закладів, а і школярам. Також Сергій Іванець висловив сподівання, що запуск проекту Е-бібліотеки відбудеться до початку вступної кампанії.
В ході обговорення студенти та викладачі висловили свої побажання та ідеї, щодо вдосконалення проекту створення освітнього порталу Чернігова. Звучали пропозиції додати і особистий кабінет викладача, і розклади занять та сесій, а також розділ, де роботодавці могли б викласти свої вакансії саме для молоді. Ось такі інноваційні проекти найближчим часом запрацюють у Чернігові. Подібні стартапи на часі і важливі для всіх чернігівців.
Старта́п (англ. startup), стартап-компанія - нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або почала на нього виходити і що володіє обмеженими ресурсами.
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.