Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 16:08:28

Підведено підсумки роботи Федерації профспілкових організацій Чернігівщини за минулий рік та окреслено основні заходи на 2017

28.04.2017   08:38Агенцiя

27 квітня відбулося другоге засідання Ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Порядок денний зібрання передбачав розгляд питань про виконання вимог профспілок по захисту прав та інтересів працюючих і завдання профспілкових організацій щодо посилення соціально-економічного захисту спілчан, внесення змін до Статуту Федерації профспілкових організацій області, виконання бюджету ФПО в області за 2016 рік та бюджет на 2017.

У засіданні також взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та члени ради Федерації профспілкових організацій в Чернігівській області.

Голова ФПО в області Ігор Москаленко поінформував присутніх про виконання вимог профспілок по захисту прав та інтересів працюючих і завдання профспілкових організацій щодо посилення соціально-економічного захисту спілчан. Зокрема, він відмітив, що в минулому році профспілки провели значну роботу, в тому числі акції протесту на захист прав та інтересів працюючих в умовах значного підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги з метою забезпечення видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Керівник обласної федерації профспілок зазначив, що було проведено низку заходів із питань децентралізації влади, реформування місцевого самоврядування та галузевих реформ. За його словами, постійно здійснюється моніторинг проблемних питань, з якими стикаються профспілкові організації, які діють на території новостворених об'єднаних територіальних громад. Враховуючи, що децентралізація влади безпосередньо впливає на діяльність профспілкових організацій в ОТГ та з метою протидії сучасним викликам президія ФПУ постановила в основі роботи всеукраїнських профспілок і територіальних профоб'єднань дотримуватися принципу збереження профорганізацій у новостворених громадах.

Разом з тим, Ігор Москаленко зазначив, що на територіальному рівні, за поданням ФПО у лютому поточного року на сесії обласної ради було розглянуто питання «Про підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти інших типів навчальних закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів (дошкільних, позашкільних навчальних закладів та закладів профтехосвіти», яке було прийнято депутатським корпусом.

Валентин Мельничук, звертаючись до спілчан Чернігівщини, акцентував увагу на проблемах реформування освіти, медичної галузі, розвитку сфери бізнесу, рівні заробітної плати, зокрема, в органах місцевого самоврядування та об'єднаних територіальних громадах.

У своєму виступі керівник також наголосив, що, окрім відстоювання принципів соціальної справедливості в питаннях оплати праці працівників як виробничої, так і бюджетної сфер важливим і актуальним завданням є також забезпечення подальшої дієвої співпраці між виконавчою гілкою влади, місцевим самоврядуванням та профспілками.

Члени Ради Федерації профспілкових організацій області також заслухали звіт про виконання бюджету ФПО за минулий рік, затвердили бюджет на 2017 та розглянули ще низку організаційних питань.

У результаті дискусії члени Федерації профспілкових організацій області прийняли відповідні постанови.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.