Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 09:06:42

Весняний призов-2017: на Чернігівщині 278 осіб уже отримали повістки

05.04.2017   08:21Агенцiя

Цьогоріч призовна кампанія на строкову військову службу в Україні проходить у квітні-травні. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, із Чернігівщини до Збройних Сил має вступити 235 осіб, до Національної гвардії — 110, до Державної спеціальної служби транспорту — 70.

Про організацію та проведення призову на строкову службу у квітні-травні цього року говорили 4 квітня на розширеному засіданні профільної обласної комісії під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Сергієнка.

— Незважаючи на всі проблемні питання, поставлене завдання повинно бути виконане. Ми — єдина команда, тож працюватимемо теж разом, — наголосив Сергій Сергієнко.

Організація підготовки та проведення призову громадян України здійснюється міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад у взаємодії з міськими, районними військовими комісаріатами. Безпосередню організацію та проведення призову виконуть призовні комісії.

Деякі райони у 2016 році стовідсотково забезпечили українську армію призовниками (Борзнянський, Варвинський, Ічнянський, Корюківський, Куликівський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький, Сновський). Ніжинщина, Ріпкинщина та Городнянщина навіть перевиконали норму. Однак є райони, які не виконали планові показники.

Як зауважив обласний військовий комісар полковник Олександр Криворучко, значна частина призовників ухилялася від проходження медичного огляду у районних та міських відповідних комісіях. При цьому, юнаки не з’являються на огляди без поважних причин. Найбільше таких випадків у Чернігові. Складнощів додає неурегульованість законодавства: за чинною постановою КМУ від 7 грудня 2016 року місцева поліція повинна сприяти розшуку «небажаючих служити», проте зміни до установчих документів відповідних органів ще не внесені.

Також Олександр Криворучко повідомив про деякі зміни у весняній призовній роботі. Відправляти до військових частин будуть юнаків віком від 20 до 27 років, а не з 18 років, про що йдеться в Указі Президента від 7 грудня 2016 року. Розмір грошової допомоги призваним на строкову військову службу становитиме два прожиткових мінімуми (з 1 травня 2017-го — 1624 гривні).

Слід зазначити, що на сьогодні із планових 545 повісток вже вручено 278.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У прокуратурі обговорили результати роботи щодо виконання покладених функцій у поточному році

У прокуратурі обговорили результати роботи щодо виконання покладених функцій у поточному році 09:06

Під головуванням прокурора області Андрія Парусова 11 серпня у прокуратурі Чернігівської області обговорили результати роботи та вплив на забезпечення законності у регіоні.

Поліцейські з’ясовують походження підозрілих предметів, підкинутих до селищної ради

Поліцейські з’ясовують походження підозрілих предметів, підкинутих до селищної ради 09:01

У Михайло-Коцюбинську поліція вилучила два предмети, схожі на корпуси гранат, які невідомі особи залишили біля входу в селищну раду.

Піротехніки ДСНС знищили 7 боєприпасів часів Другої Світової війни

Піротехніки ДСНС знищили 7 боєприпасів часів Другої Світової війни 08:59

13 серпня о 18:04 до рятувальників Носівського районного підрозділу Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення від мешканця с. Мрин про те, що на відкритій території він виявив предмет, за ознаками схожий на артилерійський снаряд.

15 серпня - День археолога

15 серпня - День археолога 08:50

Не дивлячись на те, що археологія є всього лише однією з історичних дисциплін, яка вивчає наше минуле за численними артефактами, які отримані у тому числі і в ході проведених розкопок, різноманітних експертиз та досліджень, ми завжди підкреслюємо якийсь романтизм професії археолога. І це не дивно.