Як в області дотримуються законодавства з виплати мінімальної заробітної плати
Суттєве підвищення заробітної плати торкнулося всіх працюючих в Україні громадян. Уряд закріпив мінімальну зарплату на рівні 3200 гривень. Про те, як це рішення реалізовують на теренах області, говорили 14 лютого, на засіданні робочої групи в облдержадміністрації.
![](/uploads/16751-m.jpg)
Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін повідомив, що в області створено робочу групу для виконання рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати. Її метою є миттєве реагування на будь-які скарги на керівників підприємств, які порушують законодавство щодо оплати праці.
Кожен громадянин може отримати роз’яснення стосовно нарахування зарплати та проконсультуватися у разі виникнення фактів порушення законодавства у цій сфері, звернувшись на «гарячу» телефонну лінію Департаменту.
Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко повідомив, що за попередніми даними протягом грудня-січня понад п’ять тисяч підприємців припинили свою господарську діяльність. Це, перш за все, пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати та зростанням єдиного соціального внеску.
Також на засіданні говорили про найбільш поширені порушення законодавства з боку роботодавців. Зокрема це – трудові відносини без оформлення трудового договору, встановлення неповного робочого часу чи укладання договорів цивільно-правового характеру тощо. Варто зауважити, що за недотримання роботодавцем законодавства про мінімальну заробітну плату на нього накладається штраф у розмірі 32 тисяч гривень.
Загалом в області зарплата виплачується своєчасно і в належному обсязі. Проблемним залишається питання її диференціації. Зокрема, в освітній сфері різниця в зарплаті педагогів різних тарифних розрядів незначна. Тож доцільно за рахунок премій, доплат підвищувати матеріальне забезпечення учителів вищих категорій.
— Ми маємо оперативно реагувати на порушення законодавства з виплати заробітної плати та продовжити проведення роз’яснювальної роботи. Не допускати застосування до працівників скороченої тривалості робочого часу, відправлення у відпустку за свій рахунок. Керівники закладів бюджетної сфери мають потурбуватися про диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, – підсумувала заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.