Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 09:42:28

У легалізації зарплати мають бути зацікавлені як роботодавці, так і самі працівники

26.01.2017   17:50Агенцiя

Одне з питань, розглянутих на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації, яке відбулося 26 січня, – легалізація зайнятості та заробітної плати.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч зауважив, що підвищення з 1 січня цього року рівня мінімальної зарплати має вплинути на легалізацію доходів. А це не тільки збільшить надходження до бюджету, а й забезпечуватиме захист прав та законних інтересів платників податків.

Голова ОДА окреслив завдання, які мають бути в центрі зору як органів влади і місцевого самоврядування, так і контролюючих служб та роботодавців:

– По-перше, необхідно забезпечити виконання рішення Уряду про встановлення мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень. По-друге – не допустима зрівнялівка у заробітній платі для працівників різної кваліфікації, скорочення працівників або переведення їх на неповний робочий день. Третє – мають бути запроваджені легальні відносини всіма суб’єктами господарювання в області.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін зазначив, що необхідно створювати умови задля повернення працюючих у неформальному секторі економіки до офіційного сектору. Адже до цього часу приховування офіційних трудових відносин було вигідним як для частини роботодавців, так і для значної кількості працюючих, аби отримувати субсидії на житлово-комунальні послуги або інші види пільг.

Очільник Департаменту наголосив на потребі в активізації робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, які діють в області. Він акцентував на важливості їх впливу на процеси виведення грошових потоків з «тіні», ліквідацію боргів, особливо штучно створених. На сьогодні невиплаченими залишаються майже 13,7 мільйона гривень зарплатних боргів у 32-х статистично обстежуваних суб’єктів господарювання області, серед яких 17 – економічно активних.

Найбільш дієвими на сьогодні Олег Русін назвав робочі групи в Бахмацькому, Ніжинському, Ріпкинському, Прилуцькому  районах.

Всього ж на Чернігівщині минулоріч робочими групами виявлено понад  2 тисячі випадків використання праці осіб з порушеннями трудового законодавства – застосуванням неповної зайнятості, створенням штучної заборгованості, неналежного оформлення трудових відносин тощо.

Це дало певні реальні позитивні зміни. Зокрема, на перевірених підприємствах з 11,8% до 3,2% зменшилася кількість працівників, яким нараховували заробітну плату в межах мінімальної. Понад 3,5 тисячі виявлених «нелегалів» законодавчо оформили трудові відносини. Всього ж за 2016 рік кількість працюючих, які отримували заробітну плату на рівні або нижче мінімальної, зменшилася на 45,2% (з 33,4 тисячі осіб до 18,3 тисячі).

Олег Русін зазначив, що всі – і роботодавці, і наймані працівники можуть отримати  роз’яснення щодо застосування норм трудового законодавства, звернувшись на «гарячу лінію» Департаменту соцзахисту за телефоном 724 092 (щоденно, впродовж робочого дня).

Начальник головного управління Державної фіскальної служби в області Олексій Барановський зазначив, що органами ДФС на постійній основі проводяться заходи, направлені на запобігання та упередження використання неоформленої найманої праці. Як результат – у 2016 році за сприяння  фахівців ДФС офіційно оформлено трудові відносини з понад трьома з половиною тисячами найманих працівників, до державної реєстрації залучено більш ніж тисячу громадян. Рівень виплати зарплати підвищився на 415  підприємствах та у 462 суб’єктів господарювання – фізичних осіб. Це сприяло додатковому надходженню до бюджету понад 3 мільйонів гривень.

До обговорення питання долучилися також начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко та начальник управління Держпраці в області Сергій Дорошенко, адже очолювані ними служби також мають реально впливати на процеси легалізації зайнятості та заробітної плати.

Окрім того, свою позицію висловив голова Чернігівського обласного об'єднання організацій роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар. Він закликав владу активніше комунікувати з бізнесом, особливо з реально працюючими сектором економіки.

Валерій Куліч, зі свого боку, зауважив, що органи влади зацікавлені в постійному конструктивному діалозі з підприємцями. Адже впровадження урядових реформ, у тому числі децентралізаційних, неможливе без тісної взаємовигідної взаємодії державного сектору та органів місцевого самоврядування з бізнесом.

Голова ОДА також акцентував увагу на необхідності скоординованості дій між органами державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, управління праці, а також профспілок щодо проведення переговорного процесу з роботодавцями стосовно недопущення у недержавному секторі економіки виплати найманим працівникам мінімальної заробітної плати меншої за визначений рівень.

Окрім того, очільник ОДА переконаний, що з державними установами варто тісно співпрацювати і громадськості, оперативно повідомляючи про факти порушень трудового законодавства. Аби допомогти вчасно захистити права громадян.

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ