Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 15:09:30

Сергій Сергієнко: перехід від старого до нового адміністративного устрою не повинен заважати нормальній життєдіяльності регіону

25.01.2017   14:03Агенцiя

На терміновій нараді, скликаній заступником голови облдержадміністрації Сергієм Сергієнком, сьогодні йшлося про забезпечення сталої роботи бюджетних установ у об’єднаних територіальних громадах (ОТГ).

Як зазначив Сергій Сергієнко, у ході реформування адміністративного устрою області виникає чимало запитань, на які немає чітких однозначних відповідей.

Наприклад, яка установа і яким чином сплачуватиме за опалення школи, якщо тендер на постачання газу проводив райвідділ освіти, а кошти на опалення передбачені з нового року у бюджеті новоствореної громади? Навіть якщо в ОТГ вже створено свій відділ освіти, оголошений ним тендер триватиме не один місяць. Шкільні ж приміщення опалювати треба вже зараз. Крім того, через низку організаційних моментів у багатьох ОТГ поки не відкрито казначейські рахунки, тож рух бюджетних коштів обмежено.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що фахівці структурних підрозділів райдержадміністрацій активно переходять на роботу до новостворених органів місцевого самоврядування, тож часом працювати з документами просто стає нікому. Водночас подекуди голови ОТГ, не маючи достатнього досвіду чи знань, легковажно ставляться до фінансових питань, вважаючи їх суто внутрішніми.

Детально обговоривши ситуацію, що склалася, учасники наради визнали слушною думку Сергія Сергієнка пропонувати ОТГ залишити делеговані райдержадміністраціям повноваження хоча б до настання тепла. При цьому варто подбати не лише про фінансування, а й про подальше працевлаштування фахівців РДА, що забезпечуватимуть належний хід опалювального сезону.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.