Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 серпня, 14:25:57

Виклики соборності України: 2017 рік

21.01.2017   08:50Агенцiя

Про виклики щодо цілісності України, необхідність осмислення в цьому контексті уроків доби Української революції 1917 – 1921 рр. та досягнення єдності в політичному та економічному розвитку йшлося під час щорічної відео-конференції до Дня Соборності України, що відбулася 20 січня.

Її співорганізаторами виступили регіональні центри перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей. До обговорення були запрошені науковці, викладачі вищих навчальних закладів, державні службовці, представники громадських організацій. Від Чернігова участь в конференції взяли директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко та заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Слезко.

Учасники зустрічі не випадково звернули увагу на причини невдач національно-визвольних змагань початку XX ст. Розвал армії, несформованість політичної еліти та відсутність в неї єдиного бачення щодо майбутньої української держави призвели до поразки українських державних починань загалом. Ці проблеми, на жаль, не зникли і в 2017 р. Серйозною загрозою сучасній українській державі є корупція, яка гальмує і без того повільний темп здійснюваних в Україні реформ, зокрема в частині децентралізації. Серед інших викликів – негативний інформаційний вплив як ззовні, так і всередині держави, неоднозначне трактування історичного минулого окремих регіонів України.

На думку експертів, одним із шляхів зміцнення соборності та єдності є об’єднання українців навколо моделі майбутньої української держави. На загальнонаціональному рівні відбувається відновлення єдиної української історії, але необхідно щоб і на місцях знали більше про своїх героїв  українських патріотів, та почали підходити до оцінок свого минулого більш зважено та з точки зору оптимізму.

В процесі реалізації нинішніх реформ як ніколи важливі просвітницька діяльність та зв'язок між різними регіонами України, обмін досвідом та історіями успіху. Завдяки цьому досягатиметься єдність в політичному та економічному розвитку держави, в якому соборність та успішність мають бути нерозривними поняттями.

Останні новини Чернігівщини

Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус

Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус 10:08

Ключі від транспорту 25 серпня передав директорці закладу Ірині Мостепан начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:05

Протягом минулої доби зареєстровано 22 небезпечні події, а саме: 22 пожежі.

У Чернігові День жалоби: внаслідок ворожої атаки загинули жінка та 4-річна дитина

У Чернігові День жалоби: внаслідок ворожої атаки загинули жінка та 4-річна дитина 10:03

Сьогодні близько 5-ї години ранку росіяни завдали удару безпілотником по житловому району Чернігова.

26 серпня: цей день в Україні і світі 10:01

День 1645 Російська агресія - Day 1645 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 13:15

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини