Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 12:43:29

Якщо депутати це підтримають, "свіжий" МАФ на вул. Козацькій може бути прибраний

11.01.2017   09:05

На своєму черговому засіданні, яке відбулося наприкінці минулого тижня під головуванням Олександра Ломака, постійно діюча комісія міської ради з питань безпеки та організації дорожнього руху розглянула кілька нагальних питань.

Одне з них - щодо стану облаштування транспортної інфраструктури на зупинках громадського транспорту по вул. Козацькій після закінчення її реконструкції та будівництва контактної тролейбусної лінії. Зокрема мова велась встановлений перед самим Новим роком МАФ  (малу архітектурну форму) на зупинці "Комерційний технікум" по вул. Козацкій.

Нещодавнє встановлення цієї споруди викликало критику в ЗМІ та соцмережах. Адже в місті зараз діє мораторій на відведення земельних ділянок під розміщення тимчасових споруд для комерційної діяльності. Як відомо, він запроваджений до затвердження комплексної схеми розміщення таких споруд у Чернігові.

Як прозвучало на засіданні комісії, МАФ по вулиці Козацькій формально не порушує цього мораторію. Його власник має договір про спільну діяльність на 5 років з КП «Паркування та ринок». Він був укладений 1 вересня 2015 року колишнім керівником КП «Паркування та ринок» Дмитром Синенком. Згідно з угодою, на цій зупинці має бути встановлений МАФ, у якому буде здійснюватися торгівля до 2020 року.

Одночасно Олександр Ломако повідомив, що протягом року він та міський голова спілкувалися з цим підприємцем. Позиція міської влади була і залишається такою: всі зупинкові комплекси в Чернігові мають бути одного формату. Заступник міського голови зазначив, що цьому підприємцеві пропонувалося, як і всім,зачекати деякий час, поки місто розробить новий формат комплексів, та встановити споруду загального зразка. Як компенсацію за незручності місто пропонувало йому отримати ще 2-3 ділянки для таких комплексів. Але новий МАФ з’явився попри ці пропозиції. Як наслідок, обурені його появою чернігівці вимагають відповідних дій від міської влади.

Олександр Ломако:
- Там серйозні зауваження до естетики, та і проходу для пішоходів немає. Адже споруда велика, масивна. Таких зупинок не має бути в місті. І неправильним є ставлення підприємця, який прийшов на переговори до міської влади і отримав негативну відповідь, а потім все одно взяв і встановив МАФ - такого в місті не повинно бути. Ми маємо в законній спосіб демонтувати цю будівлю.

Після обговорень комісія запропонувала ряд кроків, які мають розв’язати проблему. Одним з кроків має стати рішення депутатів міської ради про надання цій земельній ділянці іншого юридичного статусу. Питання планується винести на найближчу сесію міської ради, яка відбудеться 26 січня.

На цьому ж засіданні комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху розглянула питання про додатковий захід для полегшення прибирання міських доріг взимку. А саме, про заборону на ряді вулиць у зимовий період паркувати автомобілі в нічний час – з 21.00 до 7.00. Це потрібно для того, щоби снігоприбиральна техніка могла там працювати безперешкодно. На цих вулицях будуть вивішені відповідні дорожні знаки.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.