Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 23:26:16

Чернігівська облрада підтримує позицію трудового колективу ДП "Чернігівторф" щодо нової редакції Статуту підприємства

11.01.2017   08:47

10 січня голова обласної ради Ігор Вдовенко та його заступник Арсен Дідур зустрілися із керівництвом та представниками первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф», громадських організацій області.

Приводом для спілкування було прийняття нової редакції Статуту зазначеного підприємства відповідно до наказу профільного Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. За словами в.о. директора ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка та голови профспілкової організації Валентини Огієнко, під час підготовки оновленого тексту установчого документа не були враховані інтереси колективу та не було проведено жодних громадських обговорень. Крім того, на думку представників підприємства та Федерації незалежних профспілок України, низка положень Статуту відверто порушує норми чинного законодавства, зокрема трудового.

Обурює працівників торфопереробного заводу і той факт, що відповідно до нових вимог підприємство повинно укладати договори на поставки торфу тільки з дозволу ДК «Укрторф», що значно обмежує повноваження керівництва підприємства. Усе це унеможливлює подальше стабільне функціонування торфопереробного ДП, що останнім часом швидкими темпами нарощує виробництво, а також утримує низку соціальних об’єктів с.Смолин.

Учасники зустрічі також відзначили, що Чернігівщина не єдина область, яка стикнулась із такою проблемою. За їх інформацією, подібна ситуація склалась і в ДП «Волиньторф» та «Рівнеторф».

Коментуючи ситуацію, Ігор Вдовенко зазначив, що відповідно до законодавчих норм Статут повинен розроблятися фахівцями підприємства на основі типового установчого документу з урахуванням усіх особливостей діяльності та інших важливих факторів, які безпосередньо впливають на його роботу, а завтерджуватись профільним міністерством. Однак у випадку з ДП «Чернігівторф» було порушено сам порядок прийняття та реєстрації Статуту державного підприємства, коли колективу фактично нав’язали неузгоджений установчий документ.

У свою чергу заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив на тому, що насамперед потрібно з’ясувати позицію профільного міністерства з даного питання. Він також підкреслив, що обласна рада у межах своїх повноважень готова надати необхідну юридичну підтримку для вирішення проблемної ситуації на користь трудового колективу.

За підсумками спілкування представники торфопереробного заводу погодились підготувати текст звернення, а також основні вимоги до положень оновленого Статуту, які учасники заходу планують детально обговорити під час наступної зустрічі із залученням представників облдержадміністрації.

 

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини