Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 лютого, 22:13:45

Чернігівська облрада підтримує позицію трудового колективу ДП "Чернігівторф" щодо нової редакції Статуту підприємства

11.01.2017   08:47

10 січня голова обласної ради Ігор Вдовенко та його заступник Арсен Дідур зустрілися із керівництвом та представниками первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф», громадських організацій області.

Приводом для спілкування було прийняття нової редакції Статуту зазначеного підприємства відповідно до наказу профільного Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. За словами в.о. директора ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка та голови профспілкової організації Валентини Огієнко, під час підготовки оновленого тексту установчого документа не були враховані інтереси колективу та не було проведено жодних громадських обговорень. Крім того, на думку представників підприємства та Федерації незалежних профспілок України, низка положень Статуту відверто порушує норми чинного законодавства, зокрема трудового.

Обурює працівників торфопереробного заводу і той факт, що відповідно до нових вимог підприємство повинно укладати договори на поставки торфу тільки з дозволу ДК «Укрторф», що значно обмежує повноваження керівництва підприємства. Усе це унеможливлює подальше стабільне функціонування торфопереробного ДП, що останнім часом швидкими темпами нарощує виробництво, а також утримує низку соціальних об’єктів с.Смолин.

Учасники зустрічі також відзначили, що Чернігівщина не єдина область, яка стикнулась із такою проблемою. За їх інформацією, подібна ситуація склалась і в ДП «Волиньторф» та «Рівнеторф».

Коментуючи ситуацію, Ігор Вдовенко зазначив, що відповідно до законодавчих норм Статут повинен розроблятися фахівцями підприємства на основі типового установчого документу з урахуванням усіх особливостей діяльності та інших важливих факторів, які безпосередньо впливають на його роботу, а завтерджуватись профільним міністерством. Однак у випадку з ДП «Чернігівторф» було порушено сам порядок прийняття та реєстрації Статуту державного підприємства, коли колективу фактично нав’язали неузгоджений установчий документ.

У свою чергу заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив на тому, що насамперед потрібно з’ясувати позицію профільного міністерства з даного питання. Він також підкреслив, що обласна рада у межах своїх повноважень готова надати необхідну юридичну підтримку для вирішення проблемної ситуації на користь трудового колективу.

За підсумками спілкування представники торфопереробного заводу погодились підготувати текст звернення, а також основні вимоги до положень оновленого Статуту, які учасники заходу планують детально обговорити під час наступної зустрічі із залученням представників облдержадміністрації.

 

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги 18:29

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася постійна доброчинна акція "Подаруй бібліотеці книгу!", присвячена Міжнародному дню дарування книг, який відзначають 14 лютого.

Музей бойової слави військових частин ОК

Музей бойової слави військових частин ОК "Північ" та серію інформаційних стендів відкрито до огляду 16:04

До 5 річниці оперативного командування офіцери управління морально-психологічного забезпечення за ініціативою командувача ОК "Північ" розробили серію інформаційних стендів, на яких висвітлені дані про управління, військові частини і установи оперативного командування.

"Слово, обірване в Биківні". Відбулася відкрита лекція про митців - жертв репресій 13:33

Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська та десятки й сотні інших українських митців стали жертвами «Великого терору» й поховані в Биківні під Києвом.

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала "гаряча лінія" 13:17

Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів 12:37

У суботу, 15 лютого, із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено перший у 2020 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини