Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 13:06:01

Чернігівська облрада підтримує позицію трудового колективу ДП "Чернігівторф" щодо нової редакції Статуту підприємства

11.01.2017   08:47

10 січня голова обласної ради Ігор Вдовенко та його заступник Арсен Дідур зустрілися із керівництвом та представниками первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф», громадських організацій області.

Приводом для спілкування було прийняття нової редакції Статуту зазначеного підприємства відповідно до наказу профільного Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. За словами в.о. директора ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка та голови профспілкової організації Валентини Огієнко, під час підготовки оновленого тексту установчого документа не були враховані інтереси колективу та не було проведено жодних громадських обговорень. Крім того, на думку представників підприємства та Федерації незалежних профспілок України, низка положень Статуту відверто порушує норми чинного законодавства, зокрема трудового.

Обурює працівників торфопереробного заводу і той факт, що відповідно до нових вимог підприємство повинно укладати договори на поставки торфу тільки з дозволу ДК «Укрторф», що значно обмежує повноваження керівництва підприємства. Усе це унеможливлює подальше стабільне функціонування торфопереробного ДП, що останнім часом швидкими темпами нарощує виробництво, а також утримує низку соціальних об’єктів с.Смолин.

Учасники зустрічі також відзначили, що Чернігівщина не єдина область, яка стикнулась із такою проблемою. За їх інформацією, подібна ситуація склалась і в ДП «Волиньторф» та «Рівнеторф».

Коментуючи ситуацію, Ігор Вдовенко зазначив, що відповідно до законодавчих норм Статут повинен розроблятися фахівцями підприємства на основі типового установчого документу з урахуванням усіх особливостей діяльності та інших важливих факторів, які безпосередньо впливають на його роботу, а завтерджуватись профільним міністерством. Однак у випадку з ДП «Чернігівторф» було порушено сам порядок прийняття та реєстрації Статуту державного підприємства, коли колективу фактично нав’язали неузгоджений установчий документ.

У свою чергу заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив на тому, що насамперед потрібно з’ясувати позицію профільного міністерства з даного питання. Він також підкреслив, що обласна рада у межах своїх повноважень готова надати необхідну юридичну підтримку для вирішення проблемної ситуації на користь трудового колективу.

За підсумками спілкування представники торфопереробного заводу погодились підготувати текст звернення, а також основні вимоги до положень оновленого Статуту, які учасники заходу планують детально обговорити під час наступної зустрічі із залученням представників облдержадміністрації.

 

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.