Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 14:32:23

З 1 січня 2017 року в Україні запрацює проект "Доступні ліки"

22.12.2016   13:56Агенцiя

Про це зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, спілкуючись з чернігівськими журналістами на прес-брифінгу в обласній лікарні учора, 21 грудня.

Профільне Міністерство поступово впроваджує реформи в медичній галузі. Одна з них – забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами. Адже наразі 90% громадян купують ліки за власні кошти.

Як пояснив заступник Міністра, суть проекту «Доступні ліки» – державне регулювання цін по трьох нозологіях: серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та цукровому діабеті. Держава встановлюватиме ціни на ліки шляхом їх зовнішнього реферування в 5-ти європейських країнах, у тому числі Польщі, Чехії та Угорщині. Найнижча вартість лікарського препарату в цих країнах буде найвищою граничною межею ціни в Україні.

Щоб дійсно допомогти хворим, з 1 квітня наступного року по зазначених нозологіях має запрацювати процес реімбурсації цін, зауважив Роман Ілик:

– Пацієнт отримає гарантовані державою лікарські засоби по ціні найдешевшого препарату безкоштовно. Всі інші ліки, які є в програмі реімбурсації, громадяни зможуть отримати з доплатою.

До речі, на 2017 рік на реімбурсацію заплановано понад 1 мільярд гривень. У програмі використовуватимуться 50 препаратів, серед яких не буде комбінованих форм.

Також заступник Міністра зазначив, що у 2012 році вже був досвід запровадження подібної програми, це стосувалося ліків від гіпертонічних хвороб. Проте виникло достатньо проблемних питань, програма була закрита. Тепер, переконує Роман Ілик, всі недоліки враховано і в Міністерстві обіцяють, що механізми реімбурcації вдосконалено і вони мають спрацювати.

Крім того, представник профільного Міністерства акцентував увагу на трьох основних складових реформування медицини: зміні форми фінансування галузі, забезпеченні населення якісними та доступними лікарськими засобами, а також проведенні масштабної превентивної роботи.

За статистикою, 65% українців помирає від серцево-судинних захворювань. Тож задача № 1 – переорієнтувати хворих на отримання медичної допомоги на первинній ланці, як це застосовується в кращих європейських практиках.

Зараз двоє з десяти пацієнтів отримують первинну медичну допомогу. Проте лікарі переконані: має бути навпаки – вісім із десяти осіб має лікуватися на первинній ланці, аби запобігти подальшому розвитку хвороб.

У ході робочого візиту до Чернігова Роман Ілик також поспілкувався з майбутніми фахівцями, які наразі навчаються у Чернігівському медичному коледжі, а також мав предметну розмову з керівництвом та персоналом чернігівських лікарень.

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини