Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:34:32

Індекс публічності 2016: що змінилось в роботі Чернігівської міської ради? ВІДЕО

22.12.2016   08:18

Чернігів на 11 місці серед інших обласних центрів України за індексом публічності.

21 грудня у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася презентація результатів дослідження «Індекс публічності 2016: що змінилося в роботі Чернігівської міської ради».

У заході взяли участь менеджер проектів Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Ольга Рись та учасниця кампанії «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» Наталія Висіканець.

Перше дослідження було проведено у 2013 році. Тоді досліджувалися показники 11 міст України. «Цього року аналітики відстежували публічність 22 міст України. Мета моніторингу – зрозуміти наскільки публічною є влада: міський голова, виконавчі органи та депутатський корпус. У дослідженні йшлосяне лише про доступ до інформації, а про публічність в широкому її розумінні. Аналіз проводився за 200 показниками», - зазначила Наталія Висіканець.

Ольга Рись повідомила: «За результатами вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування цьогоріч в загальнонаціональному рейтингу Чернігівська міська рада посіла 11 місце, що свідчить про позитивну динаміку. Наприклад, у 2015 році Індекс публічності муніципалітету був 47 %, що дозволило розділити 17 місце разом з Черкасами та Дніпром». Таким чином, стан публічності зрушився на декілька сходинок вгору, а загальна оцінка збільшилася на 10%завдяки покращенню показників публічності міського голови та депутатського корпусу. Разом з тим оцінка публічності виконавчих органів міської влади на сьогодні нижча на декілька відсотків за результат попереднього року.

Відповідно до дослідження загальний показник публічності міського голови на противагу результатам дослідження попередніх років цього разу був оцінений, як задовільний. Так, рівень публічності очільника міста зріс за останній рік на 21 % і на сьогодні складає 64 % (це 11 місце в загальнонаціональному рейтингу публічності міських голів). «На поліпшення оцінок вплинуло використання міською радою системиелектронних закупівель PROZORRO та системи електронних петицій, розміщення на офіційному сайті Чернігівської міської ради інформації про виїзні зустрічі міського голови та інше», - зазначила Ольга Рись.

Рівень публічності виконавчих органів Чернігівської міської ради є низьким і становить 59 %, що дозволило зайняти 11 місце у відповідному рейтингу. Сама оцінка по факту є меншою порівняно з результатом попереднього дослідження (у 2015 році публічність виконавчих органів міської ради склала 61 %). Однак у цьому рейтингу позиції даного об’єкту дослідження покращились, перемістившись з 12 місця на 11. Така ситуація спричинена появою нових індикаторів оцінювання, що зумовлено зміною законодавства. «Виконавчі органи ніби стають більш публічними за «старими індикаторами», але втрачають позиції через несвоєчасну реакцію на зміни законодавчої бази», - пояснила менеджер проектів Поліського фонду.

Депутати, як і раніше, залишаються найменш публічними за результатами дослідження. І хоча на сайті міської ради можна знайти біографії, декларації, години та дні прийому громадян, склад депутатських комісій, все одно за всіма індикаторами рівень публічності депутатського корпусу не надто високий. «Вперше за роки дослідження рівень публічності цього колегіального органу був названий задовільним, а в національному рейтингу він посунувся з 17 місця на 14», - зазначила Ольга Рись. Також серед позитивних тенденцій були названі такі нововведення, як регулярні відео-трансляції засідань сесії.

Але на фоні позитивних зрушень під час дослідження було зафіксовані і негативні тенденції. Наприклад, на сайті Чернігівської міської ради досі відсутня зведена з усіма змінами актуальна редакція бюджету, не заповнений підрозділ «Патронатна служба», а на момент проведення дослідження була відсутня актуальна Стратегія розвитку міста. Крім того, відсутні звітні матеріали виконавчих органів.За словами учасників заходу, є недолікиі у публічній роботі депутатів: обранці не звітують перед своїми виборцями, а на сайті не публікуються їх звіти. Крім того, у відкритому доступі немає зведеної інформації про склад депутатський фракцій та їх зміни, меж мажоритарних округів тощо.

Нагадаємо, Індекс публічності – це спільний проект ОПОРИ та мережі партнерів, який реалізовується уже третій рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес.


Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.