Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 13:12:45

Чорнобильці не залишаться без медичної допомоги

09.12.2016   08:07Агенцiя

14 грудня в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

На сьогодні в області налічується 80 тисяч ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, із них – 2,5 тисячі інвалідів. Надання їм медичної допомоги, реабілітація, забезпечення санаторно-курортним лікуванням – завдання як влади, так і громадських організацій, що опікуються соціальним захистом громадян зазначеної категорії.

Втім, чорнобильців хвилює питання щодо можливості лікування у спеціально створеному для них закладі – Обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення. Адже поширюються чутки про закриття зазначеного Центру.

– Такі розмови є необґрунтованими, – запевнила головний лікар закладу Галина Синявська. – Навпаки, на 2017 рік у нас хороші перспективи. Попередній кошторис передбачає збільшення фінансування на 40%. Це гроші на сплату за енергоносії, виплату заробітної плати, витрати на медикаменти. Щодо повного державного забезпечення – згідно з комплексною програмою цього року Центр отримав понад півтора мільйона гривень, також надійшли лікарські засоби та вироби медичного призначення. Передбачається, що у наступному році ця спеціалізована програма буде відновлена.

Однак, Центр потребує покращення технічної бази. За попередніми підрахунками, для придбання апаратури необхідно близько трьох мільйонів гривень. Планується оновити гастрофіброскоп, комп’ютерний томограф тощо.

За словами Галини Синявської, заклад і надалі працюватиме у звичному режимі.

Останні новини Чернігівщини

Обстріл прикордонного села: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 липня

Обстріл прикордонного села: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 липня 12:19

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 4 липня 2022 року.

Мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали 07:36

Надія Миколаївна прийшла допомогти розбирати завали будинку, в якому мешкала родина його учня. Жінка на рівні з чоловіками розгрібає згарище. Каже, відгукнулася на прохання взяти участь у толоці на Бобровиці.

4 липня - цей день в Україні і світі

4 липня - цей день в Україні і світі 07:29

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції та День судового експерта

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини