Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 14:57:36

Міська рада схвалила Програму економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2017 рік

01.12.2016   11:25

30 листопада, на засіданні тринадцятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання депутати розглянули Програму економічного та соціального розвитку міста Чернігова на 2017 рік.

За словами начальника управління економічного розвитку міста Людмили Максименко, під час розгляду цього питання на засіданнях постійних комісій депутати запропонували внести кілька технічних правок. Зокрема, постійна комісія міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку та енергозбереження запропонувала внести до п. 6.1. Програми (Утримання житлового фонду та благоустрій) додатковий пункт щодо реалізації схеми санітарного очищення міста.

Депутати міської ради підтримали всі запропоновані правки, але представники громадськості, які були присутні на сесії, внесли пропозицію щодо виключення одного з абзаців 5 розділу (Розвиток інфраструктури міста) пункту 5.1 (Містобудування). В цьому абзаці говориться, що одним із пріоритетних напрямків роботи на 2017 рік є "погодження з органами державного нагляду проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку "Кордівка" з міським садом». Розгляд проекту на засіданні архітектурно-містобудівної ради, проведення громадського обговорення та, в разі необхідності, регуляторної процедури, затвердження проекту".

Представники громадськості висловили занепокоєння, що цей пункт дозволить в майбутньому здійснювати забудову території лісопарку "Кордівка".

Міський голова Владислав Атрошенко публічно заявив, що такі підозри безпідставні:
- Мова не йде за те, щоби щось будувати на Кордівці. Абзац, у якому говориться про погодження з органами державного нагляду проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку «Кордівка» з міським садом», не передбачає продовження договорів оренди. Ніхто там нічого не будує. Але наводити лад і приводити у відповідність до чинного законодавства цю територію та містобудівну документацію необхідно, - сказав він. - Для того, щоб навіть прибрати від сміття цю територію, потрібно мати її план, скласти програму та профінансувати її. Для того, щоб провести громадські слухання, теж потрібна документація.

В цьому питанні немає приватного інтересу, - заявив він. - В місті треба наводити лад, з нашими землями, з нашими парками, з нашими територіями.

 Міський голова запропонував депутатам цей абзац виключити, профільному управлінню на протязі місяця доопрацювати це питання, а потім на наступному пленарному засіданні ще раз розглянути його. Але депутати міської ради не підтримали цю пропозицію, лише 17 депутатів проголосували «за» це.

Після тривалої дискусії Програма економічного та соціального розвитку міста Чернігова на 2017 рік затверджена вцілому, її підтримали 37 депутатів.

Прогнозні показники прийнятої Програми розраховані на основі аналізу економічної ситуації в Україні та у місті в поточному році, з використанням статистичних даних, з урахуванням прогнозів та розрахунків комунальних підприємств міської ради, основних промислових підприємств міста за результатами їх фінансово-господарської діяльності у 2016 році.

В ній відображені головні проблеми, що стримують розвиток економіки та соціальної сфери, визначені цілі, пріоритети та критерії ефективності економічного і соціального розвитку міста на 2017 рік. Серед визначених цілей на наступний рік, зокрема, передбачені - підтримка бізнесу як основного наповнювача міського бюджету, мотивація населення та роботодавців до легальних трудових відносин, залучення державних, інвестиційних коштів та ресурсів міжнародних організацій, а також раціональне та ефективне використання фінансового ресурсу.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.