Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 16:34:36

Віче у Чернігові — все, як три роки тому. ВІДЕО

22.11.2016   09:12Агенцiя

Остання декада листопада – знакова в новітній історії України. Три роки тому 21-го листопада перші мітингарі знову вийшли на Майдан Незалежності, аби підтримати європейський вибір Української держави. Зі студентської акції виросла Революція Гідності.

Ющенківський День Свободи, що відзначався 22-го листопада на честь Помаранчевої революції, Президент Янукович відмінив, об’єднавши його з Днем Соборності, що відзначається у січні. У листопаді 13-го українцям довелося ще раз вийти на Майдан Незалежності – згадати про свободу і захистити свою гідність. 21-го листопада 2013-го – перші мітинги на підтримку європейського вектору розвитку України.

В ці ж дні акції розпочалися і в Чернігові. Відчуття тоді були різні – від безоглядної надії до страху. Олександра Бондарева називають «голосом чернігівського Євромайдану». Він зі сцени бачив обличчя містян, які брали участь в тих подіях.

В День Гідності і Свободи-2016 – знову віче на Красній площі обласного центру – все так, як було три роки тому, аж до діжок, біля яких можна зігрітися. Але цього разу віче пам’ятне. Поруч з меморіалом Героям Небесної Сотні, які віддали свої життя, відстоюючи Незалежність на київському Майдані. Поруч зі стелою, на якій імена майже півтори сотні чернігівців, які поклали голови на фронті російсько-української війни – заради незалежності, гідності і свободи кожного українця.

Українці, оглядаючись довкола і розуміючи, що їх сьогодення важко кореспондується з ідеалами Революції Гідності, згадують відому фразу британського історика Томаса Карлайла: «Революцію задумують романтики, творять фанатики, а користуються її плодами негідники». Але при цьому зараз активісти Євромайдану налаштовані оптимістично: еволюція після революції – річ складна.


Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.