Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 13:35:03

Віче у Чернігові — все, як три роки тому. ВІДЕО

22.11.2016   09:12Агенцiя

Остання декада листопада – знакова в новітній історії України. Три роки тому 21-го листопада перші мітингарі знову вийшли на Майдан Незалежності, аби підтримати європейський вибір Української держави. Зі студентської акції виросла Революція Гідності.

Ющенківський День Свободи, що відзначався 22-го листопада на честь Помаранчевої революції, Президент Янукович відмінив, об’єднавши його з Днем Соборності, що відзначається у січні. У листопаді 13-го українцям довелося ще раз вийти на Майдан Незалежності – згадати про свободу і захистити свою гідність. 21-го листопада 2013-го – перші мітинги на підтримку європейського вектору розвитку України.

В ці ж дні акції розпочалися і в Чернігові. Відчуття тоді були різні – від безоглядної надії до страху. Олександра Бондарева називають «голосом чернігівського Євромайдану». Він зі сцени бачив обличчя містян, які брали участь в тих подіях.

В День Гідності і Свободи-2016 – знову віче на Красній площі обласного центру – все так, як було три роки тому, аж до діжок, біля яких можна зігрітися. Але цього разу віче пам’ятне. Поруч з меморіалом Героям Небесної Сотні, які віддали свої життя, відстоюючи Незалежність на київському Майдані. Поруч зі стелою, на якій імена майже півтори сотні чернігівців, які поклали голови на фронті російсько-української війни – заради незалежності, гідності і свободи кожного українця.

Українці, оглядаючись довкола і розуміючи, що їх сьогодення важко кореспондується з ідеалами Революції Гідності, згадують відому фразу британського історика Томаса Карлайла: «Революцію задумують романтики, творять фанатики, а користуються її плодами негідники». Але при цьому зараз активісти Євромайдану налаштовані оптимістично: еволюція після революції – річ складна.


Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.