Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 13:35:26

Бюджетна сфера Чернігова до кінця року фінансуванням забезпечена, - міський голова

16.11.2016   08:13

- Місто Чернігів не має і в перспективі 31 грудня поточного року не матиме заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетної сфери, - таку заяву зробив Чернігівський міськмий голова Владислав Атрошенко під час засідання виконавчого комітету міської ради 15 листопада.

Це прозвучало при обговоренні виконавчим комітетом звіту начальника фінансового управління міської ради Олександра Мельника про виконання міського бюджету за 9 місяців 2016 року.

На даний час у бюджетах багатьох населених пунктів, у тому числі й по Чернігівській області, є проблеми з виплатою заробітної плати бюджетникам до кінця року. Вони чекають на додаткові дотації з обласного чи державного бюджетів.

У той же час, у Чернігові фінансування по всіх захищених статтях на цей рік повністю забезпечене.

- На сьогоднішній день мені не відомо про факти будь-якого недофінансування заробітної плати або інших захищених статей у місті, - відповів Олександр Мельник на запитання одного з членів виконкому. - Але навіть якщо такі випадки будуть виявлені, в нас є резерви перекрити ці видатки за рахунок економії фонду оплати праці.

Згідно зі звітом, за 9 місяців цього року до загального та спеціального фондів міського бюджету зараховано понад 1612 млн грн, у тому числі: до загального фонду – більше 1542 млн грн, до спеціального фонду – понад 69 млн грн.

Торішні обсяги надходжень аналогічного періоду перевищено більше, ніж на 525 млн грн, або на 48,3%. Загалом, йде перевиконання міського бюджету 2016 року.

Обсяг власних та закріплених надходжень загального фонду міського бюджету за січень-вересень поточного року становить понад 714 млн грн. У порівнянні з минулим роком надходження зросли більше, ніж на 268 млн грн, або у 1,6 рази.

Станом на 1 жовтня поточного року обсяг отриманих офіційних трансфертів склав більше 827 млн грн, або 99,2 % коштів, передбачених на 9 місяців поточного року. Зобов’язання щодо субвенцій по галузях освіти та медицини держава виконала вчасно й стовідсотково, по субсидіях - ще не повністю, - повідомив доповідач. Але загалом, бюджет 2016 року буде виконаний повністю і, головне, забезпечено всі захищені статті.

Головною причиною зростання дохідної частини бюджету стала бюджетна децентралізація.

У той же час, держава залишає "на місцях" не тільки більше доходів, а й більше зобов'язань у фінансуванні тих чи інших сфер. І зобов'язання по видатках постійно збільшуються, - йшлося на виконкомі. - Тому ставлення до питань бюджетних надходжень і до планування видатків має бути раціональним і виваженим. Особливо при плануванні бюджету на наступний рік, на який урядом анонсовані законодавчі зміни, посильність яких для місцевих бюджетів на сьогодні залишається під питанням.

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.