Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 04:07:26

Валерій Куліч: рівний доступ, прозора ціна, максимальна підтримка місцевого виробника – "правила гри" у деревообробній галузі області

05.11.2016   11:22Агенцiя

Комплексні зміни у Лісопромисловій галузі економіки – давно на часі, – вважають профільні виробники Чернігівщини. Але зараз, напередодні запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка (1 січня 2017 року), деякі положеня вже просто необхідно переглянути. До набуття чинності забороною, яка, ймовірно, суттєво вплине на ринок, його учасники в області – лісозаготівельні та деревообробні підприємства – прагнуть вибудувати прозорі та взаємовигідні механізми співпраці.

Про засади такої взаємодії говорили 3 листопада на нараді з проблем та перспектив розвитку деревообробної галузі області. У зустрічі взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступник голови ОДА Сергій Сергієнко, представники профільних організацій і підприємств.

Нині основним каменем спотикання є те, що на товарну агропромислову біржу потрапляє лише 40% деревини області, а більше половини реалізовується в інший спосіб. Така система продажу, на переконання місцевих підприємців, не є прозорою, тому створює широке поле діяльності для перекупників, здебільшого з інших областей. Це, у свою чергу, спричиняє здорожчання сировини для реальних виробників Чернігівщини, зменшення обсягів виробництва та відтік коштів з області. Запровадження ж мораторію на вивіз кругляка збільшить обсяг сировини на внутрішньому ринку. І ця вивільнена маса може або сприяти стабілізації ситуації, або поглибити дисбаланс. Ця перспектива й спонукає учасників ринку деревини в області до якнайшвидшого напрацювання механізмів якісного й прозорого врегулювання відносин.

Деревообробники зауважують, що місцеві виробництва самі готові переробляти існуючі об’єми сировини. Лише 19 найактивніших підприємств області, серед понад трьохсот загалом, мають потребу в 200-х тисячах кубометрів лісу щороку.

До того ж, на Чернігівщині вже реалізуються проекти будівництва декількох теплових електростанцій, паливом для яких слугуватимуть, зокрема, відходи деревообробної промисловості та чагарники-відходи санітарної очистки лісів.

«Головне наше з вами завдання – зробити механізм співпраці у деревообробній галузі Чернігівщини максимально чесним: рівний доступ до сировини, прозоре ціноутворення і, звичайно ж, підтримка місцевого виробника, – зазначив Валерій Куліч. – Для цього чимало питань варто врегулювати на законодавчому рівні. Однак «правила гри» можна сформулювати і на місцях».

Як результат обговорення – відповідний структурний підрозділ ОДА розпочне формування обласної програми із засад деревообробної галузі регіону.

Останні новини Чернігівщини

За якими послугами звертаються до податкової

За якими послугами звертаються до податкової 17:50

Протягом січня-вересня 2020 року до управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області надійшло 56,3 тис звернень від платників для отримання адміністративних послуг.

Про імпорт-експорт Чернігівської області

Про імпорт-експорт Чернігівської області 17:48

У січні–серпні 2020р. експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 489 млн.дол. США, імпорт – 234 млн.дол.

Ніжинський елеватор

Ніжинський елеватор "Кернела" встановив рекорд із завантаження вагонів-зерновозів 17:39

Елеватор «Дружба-Нова» (Ніжинський елеватор агрохолдингу «Кернел») встановив рекорд з відвантаження зерна на залізничний транспорт, завантаживши за 26 годин 86 вагонів-зерновозів, або більше ніж півтора маршрута.

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу "Лелека-100" проходить державні випробування 17:33

На Чернігівщині випробувальною бригадою Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) проводяться державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу «Лелека −100».

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 20 жовтня зафіксовано 254 нових випадків інфікування COVID-19.