Про нові підходи в роботі пенітенціарної служби – на міжнародній конференції у Чернігові
У Чернігові 27-28 жовтня проходить міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми модернізації законодавства та освіти в умовах євроінтеграційного поступу України».
Ініціатором та організатором цього заходу виступила Академія Державної пенітенціарної служби. До участі запросили представників міністерств юстиції та освіти і науки, міжнародних місій, громадських організацій, а також науковців і практиків.
Відкриваючи конференцію 27 жовтня, ректор Академії Державної пенітенціарної служби Олексій Тогочинський, зазначив, що цей захід є послідовним і важливим кроком у контексті реформування пенітенціарної служби. Він побажав учасникам плідної дискусії.
Заступник голови – керівник апарату Чернігівської ОДА Наталія Романова зауважила, що проведення у Чернігові заходу такого представницького рівня свідчить про початок реальних позитивних змін у закладах, які готують майбутніх реформаторів. Адже сьогодні на працівників пенітенціарної системи покладено завдання змінити існуючі стандарти на європейські.
– Головним у системі виконання покарань повинно бути повернення людини до суспільства, її соціалізація. І це передбачає розробку і впровадження сучасних підходів до управління пенітенціарними установами, – наголосила Наталія Романова.
Під час конференції протягом двох днів розглядаються ряд важливих питань з реформування пенітенціарної системи та модернізації галузевого законодавства. Обговорюється підготовка персоналу для органів державної влади, місцевого самоврядування й інших соціальних інститутів. Мова йде також про підвищення якості освіти в умовах євроінтеграційного поступу України.
Після пленарного засідання у секціях темами обговорення стали історичні, правові та міжнародні засади реалізації пенітенціарної політики, відбір та підготовка пенітенціарного персоналу, якість освіти в умовах євроінтеграції.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).