Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 лютого, 03:30:28

Місцева демократія: як це має працювати

15.10.2016   10:27Агенцiя

Круглий стіл «Взаємодія місцевої влади, територіальної громади, інституцій громадянського суспільства для зміцнення демократії», який відбувся 12 жовтня в обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка, став однією з місцевих подій Європейського тижня місцевої демократії.

Захід зібрав представників влади, лідерів громадських організацій та ініціативну молодь Чернігова – всіх, хто має активну громадську позицію щодо розвитку місцевого самоврядування.

Виступаючі акцентували увагу на важливості тісної партнерської взаємодії між органами влади та представниками громадськості.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Оксана Сердюк зауважила щодо переваг та повноважень об’єднаних територіальних громад. До речі, на Чернігівщині минулого року процес об’єднання пройшли 19 місцевих рад, утворивши 5 об’єднаних територіальних громад. Цьогоріч стали на шлях добровільного об’єднання ще 14 територіальних громад. А ще дві громади наразі завершують процедуру об’єднання.

Зацікавленість присутніх викликав виступ кандидата історичних наук, директора центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимира Бойка. На прикладі баварського міста Кемптена він розповів про успішні європейські практики, які можуть бути прикладом та орієнтиром для розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Презентація громадського консультанта громадської мережі «ОПОРА» Наталії Висіканець «Співпраця громадськості та депутатів – ознака демократії» продемонструвала, як громадяни можуть оцінити прозорість та відкритість роботи народних депутатів.

Виступаючі говорили також про використання міжнародних стандартів участі громадянина у справах органів місцевого самоврядування на прикладі Чернігова.

Свою позицію щодо громадської активності молоді для розбудови місцевої демократії висловили представники технологічного університету та чернігівської школи № 1.

Волонтер Корпусу Миру Кайл Колд з Америки у своїй промові акцентував, що для розвитку громадянського суспільства необхідні саме громадяни, а не просто мешканці міста чи селища.

Останні новини Чернігівщини

Архієпископа Білоцерківського Євстратія возведено в сан митрополита 21:29

Сьогодні 2 лютого, рішенням Синоду Православної Церкви України, створено нову Білоцерківську єпархію відокремленням від Київської єпархії

У Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури 21:26

31 січня у Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури.

 Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів

Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів 21:21

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу, які можуть свідчити про незаконне збагачення на 10 млн грн.

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році 21:18

У Чернігівській обласній прокуратурі відбулась підсумкова нарада під головуванням виконувача обов’язків керівника обласної прокуратури Владислава Грюка.

Поліцейські Чернігівщини допомогли обласному Центру крові поповнити запаси компонентів 21:10

Поліцейські долучилися до благородної місії та здали кров для потреб цивільних та військових.