Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 05:02:11

Виділення земельних ділянок учасникам АТО міста Прилуки

10.10.2016   13:38Агенцiя

7 жовтня у приміщенні агротехнічного коледжу відбулася зустріч міського голови Прилук Ольги Попенко та керівників відповідних підрозділів міської ради з учасниками АТО стосовно питання виділення земельних ділянок для даної категорії громадян.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Станом на 7 жовтня було зареєстровано 318 прилучан-учасників антитерористичної операції, з яких 259 подали заяви на отримання земельних ділянок.

Зважаючи на складну специфіку питання виділення земель комунальної власності, зібрання відвідали лиш близько сотні претендентів на даний вид пільги.

Куратором зустрічі став голова громадської організації «Учасники антитерористичної операції «ЩИТ» Павло Красноок. Перед початком спільного обговорення Ольга Попенко подякувала присутнім за терпіння та мужність, з якою вони чекали оформлення всіх необхідних документів для початку процесу видачі першої хвилі земельних угідь.

Після виступу міського голови начальник управління містобудування та архітектури міської ради Віктор Тесленко довів до відома присутніх інформацію, що відповідними підрозділами міської ради розроблено детальні плани трьох земельних масивів, які готові для видачі пільговикам та знаходяться за адресами: вул. Валентика (в/м №17), вул. Перемоги (273 квартал) та вул. Густинська (Заудаївський мікрорайон).

У ході обговорень на голосування було винесено два питання: перше — чи доречно розпочинати розподіл земель, якщо вивчених на даному етапі недостатньо для кожного, хто подав заяву й невідома кількість городян, які подадуть заявки після повернення шостої мобілізаційної хвилі та друге — виділяти по десять чи по вісім соток землі, що не суперечить законодавству, адже ним указано, не більше 0,10 гектара?

Земель по вулиці Перемоги вистачить на 52 ділянки по 10 соток або на 61 ділянку по 8. По вулулиці Валентика — на 67 ділянок по 10 соток або 86 ділянок по 8 соток. Ділянки по вулиці Густинській через якість ґрунту було вирішено видавати лише по 10 соток, їх там розміщуватиметься 34. Таким чином по 10 соток землі по Перемоги та Валентика мають змогу отримати 119 пільговиків, а по 8 соток — 147.

З перевагою у голосах, 62 «за» початок виділення земель по 8 соток, 24 — «за» по 10, було ухвалено рішення про підготовку проекту рішення з даного питання, який буде розглянуто депутатами міської ради на черговому сесійному засіданні.

Взявши до відома пропозиції присутніх членів сімей та учасників антитерористичної операції, було розроблено процедуру розподілу земель. Спочатку кожній ділянці буде присвоєно особистий номер, а далі, методом жеребкування, перші, хто стали в чергу на видачу земель братимуть участь у «лотереї». Форму проведення такого відбору з часом удосконалять. Крім того учасниками зібрання одноголосно вирішили, що 18 претендентів, автоматично стануть в початок черги — це родини загиблих учасників АТО й тих, хто помер опісля повернення додому та тяжкопоранені учасники бойових дій.

Землі по вулиці Густинській виділятимуться в порядку черги за бажанням. Також претенденти зможуть обмінюватися ділянками за угодою сторін.

Сьогодні міська рада детально вивчає й інші можливості земельних масивів, серед яких є близько десятка точкових ділянок у центрі міста. Питання вирішується поступово, адже це проблема не лише нашого, а й кожного міста країни. У межах населених пунктів не просто не вистачає вільних земель, вони необхідні ще й для резерву на будівництво. Адже крім вищезгаданої пільгової категорії населення, існує черга на виділення квартир, яка не рухається близько 25 років.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.