Арешт чернігівського зброяра виявив величезну прогалину в законодавстві Укрaїнa
Юристи мають підстави доводити, що вся зброя в Україні на цю мить є легальною.
Чернігівський апеляційний суд визначився із запобіжним заходом для ніжинського зброяра Дениса Дубровського, якому закидають виготовлення пістолету та контакти з "бурштиновою мафією".
Підозрюваний наполягає, що має справу лише зі зброєю для історичних реконструкцій, а потерпає через недосконалість українського законодавства в цій галузі.
До суду прийшла група підтримки Дубровського – такі ж, як і він, шанувальники історичних турнірів. "Як би не закінчилося це все для мене, я сподіваюся, що влада побачить мій випадок і врегулює все законодавчо", - каже сам підозрюваний. Його стаття – виготовлення і продаж зброї. Адвокати наполягають, що під її дію підзахисний не потрапляє. "Ця стаття нічого не забороняє сама по собі. Вона передбачає покарання за поводження зі зброєю без передбаченого законом дозволу. А закону, який передбачає порядок володіння, користування та розпоряджання немає", - твердить юрист Микола Ореховський.
В асоціації власників зброї давно передбачали такий колапс. "Немає закону, значить, що? Виходить, уся зброя легальна", - каже голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. Законопроект досі лежить на розгляді.
Дубровський особисто редагував у ньому статті, які стосуються зброї історичної.
Суд, зваживши позиції сторін, відмовив прокуратурі в утриманні підозрюваного під вартою. Дубровському присудили домашній арешт.
http://tsn.ua/ukrayina/aresht-chernigivskogo-zbroyara-viyaviv-velicheznu-progalinu-v-zakonodavstvi-782144.html
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.