Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 20:46:45

Депутати обласної ради визначились із порядком денним шостої сесії

28.09.2016   08:08Агенцiя

Більше сорока питань, які пропонуються до обговорення на черговій сесії, розглянули сьогодні депутати на засіданнях президії та постійних комісій обласної ради, повідомив Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.

Традиційно президію провів очільник представницького органу Придесення Ігор Вдовенко. Участь в обговоренні питань порядку денного взяли перший заступник та заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та Арсен Дідур, голова облдержадміністрації Валерій Куліч, члени президії та керівники постійних депутатських комісій.

Відкриваючи засідання, голова обласної ради привітав присутніх із великим християнським святом – Воздвиженням Чесного Хреста Господнього та побажав усім чистих помислів і дій, міцного здоров’я та виважених рішень.

Першими депутати розглянули питання фінансової сфери, які стосувалися звіту про виконання обласного бюджету за І півріччя поточного року, внесення змін до бюджетного регламенту Чернігівської обласної ради з урахуванням пропозицій громадськості.

Далі депутати підтримали проекти важливих галузевих програм на 2016-2020 роки, які дозволять здійснити низку заходів щодо профілактики правопорушень в області і забезпечити житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа.

Не виникло сумнівів у членів президії стосовно підтримки проекту рішення щодо звільнення батьків, які опинились у складних фінансових обставинах, від плати за утримання дітей в інтернатних закладах на 2016-2017 навчальний рік.

Розглядаючи блок питань, присвячених використанню природних ресурсів, депутати погодились внести на розгляд сесії проекти рішень щодо розширення мережі природно-заповідного фонду області шляхом створення гідрологічного заказника місцевого значення «Нижній Болгач». Крім того, обранці погодились внести зміни до переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього середовища, які, зокрема, будуть спрямовані на покращання екологічного стану р.Остер, будівництво системи водовідводу поверхневих вод у селищі Ріпки, а також розробку проектів землеустрою.

За поданням обласного управління лісового та мисливського господарства на розсуд депутатів були представлені проекти рішень про погодження лімітів використання лісових ресурсів, приведення існуючого поділу лісів на категорії у Козелецькому районі.

Члени президії погодили ДП «Чернігівторф» видобуток торфу на родовищі «Ірванцівське» у зв’язку із закінченням терміну дії попередньої ліцензії.

Серед питань, що стосуються сфери управління комунальною власністю, дискусійними виявилися проекти рішень про призначення Андрія Буніна начальником управління комунального майна обласної ради. Крім того, у членів президії виникли питання стосовно затвердження Положення про управління комунального майна у новій редакції. Врешті-решт, народні обранці Чернігівщини вирішили детально опрацювати і обговорити порушені на президії проблемні аспекти під час засідань постійних комісій.

Без жодних зауважень та заперечень члени депутатського корпусу підтримали проекти рішень щодо розподілу орендної плати для комунальних лікувально-профілактичних закладів: обласного онкологічного диспансеру, обласної лікарні, а також навчально-виробничого центру. Це дозволить зміцнити наявну матеріальну базу установ, забезпечити їх стабільну роботу та провести необхідні ремонтні роботи.

Підтримку серед депутатів знайшов проект рішення щодо ліквідації КП «Центр державно-приватного партнерства», адже такий крок дозволить знизити фінансове навантаження на КП «Діловий центр», до якого нещодавно приєднали зазначене вище підприємство.

Депутати погодили внесення до порядку денного низки кадрових питань, які стосуються продовження терміну дії контрактів із директорами трьох комунальних закладів сфери культури: обласного художнього музею імені Григорія Галагана, Ніжинського училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької та обласного молодіжного театру.

Наступними на розгляд депутатів були представлені два проекти рішень щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області». Зокрема, цьогоріч претендентами на здобуття цього престижного статусу стали депутат обласної ради V, VI, VII скликань, завідувач кафедри Національного університету фізичного виховання та спорту України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор Григорій Данько, а також відомий за межами Чернігівщини гончар, учасник бойових дій Другої світової війни, підполковник запасу, заслужений майстер народної творчості України Іван Бібік.

Члени президії також підтримали рішення свого колеги Андрія Прокопенка про дострокове припинення ним повноважень депутата обласної ради.

У зв’язку із активізацією процесів децентралізації та створення ОТГ на теренах області, депутати схвалили внесення змін до проекту перспективного плану формування територій громад області. Крім того, вони підтримали рішення сільських рад Чернігівщини щодо перейменування на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

На розгляд депутатів було представлено також тексти двох звернень до керівництва держави. Одне із них стосується вимог щодо зниження тарифів на природний газ, комунальні послуги та впровадження мораторію на підвищення тарифів. Інше звернення передбачає фінансування заходів загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, що дозволить подолати негативні наслідки забруднення річки Остер.

Члени президії погодились із необхідністю затвердити Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій до обласної ради та надали згоду Національному банку України на безкоштовне використання герба Чернігівщини на пам’ятній монеті «85 років Чернігівській області».

Наостанок, члени президії розглянули низку депутатських запитів, після чого продовжили роботу у рамках постійних комісій обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19 20:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 грудня в області зафіксовано 558 нових випадків COVID-19. Зокрема 319 — у Чернігівському районі (в тому числі 174 — у Чернігові), 82 — у Ніжинському, 71 — у Корюківському, 50 — у Прилуцькому та 36 — у Новгород-Сіверському районі. 49 захворілих госпіталізовані.

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині 16:25

Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка 16:18

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень 16:13

Програму розвитку туризму на території Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району погодили на засіданні сільської ради 23 листопада, інформує сайт тергромади.

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення 16:03

1 грудня у Деснянському районному суді Чернігова слухалася справа за відкритим провадженням за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). У діях секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції вбачили конфлікт інтересів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини