Чернігівська ОДА налагоджує партнерство з польськими підприємцями
Співробітництво у сфері промисловості та підготовки медичних кадрів стало темою обговорення між представниками Чернігівської обласної державної адміністрації та делегації польського міста Познань. Робоча зустріч з керівниками Великопольської промислово-торговельної палати та директором медичного Центру імені Святого Павла II (Польща) відбулась 9 серпня в Чернігівській ОДА.
У ході спілкування із закордонними гостями заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко презентував промисловий потенціал Чернігівщини та окреслив основні можливі напрями співпраці між підприємцями обох країн.
– Промисловість нашого регіону зацікавлена в інвестиційних проектах, пов’язаних з охороною навколишнього середовища, розробкою наявних в області родовищ корисних копалин, будівництвом переробних заводів та сільгоспвиробництвом, – зазначив він.
Заступник голови облдержадміністрації також зауважив, що відповідно до Програми Уряду з наступного року буде припинено вивіз лісу як деревної сировини з території України. Враховуючи, що Чернігівщина щороку заготовляє біля 1700 тисяч кубометрів деревини, дуже доречним було б будівництво на території області великих деревопереробних комбінатів, а також збільшення мережі підприємств з виробництва меблів.
Сергій Сергієнко розповів про основні види продукції, яка випускається в області, та наголосив на необхідності розширення ринку збуту, в тому числі і на території Польської Республіки та Євросоюзу.
У свою чергу, польська сторона висловила свою зацікавленість стосовно будівництва в Чернігові сміттєпереробного заводу, співробітництва у галузі машинобудування, текстильної і хімічної промисловості, обробки металу та деревини, а також виробництва сільгосппродукції.
Під час зустрічі досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці між обома країнами. Зокрема, у вересні планується візит чернігівської делегації до Польщі з метою вивчення її практичного досвіду ведення підприємницької діяльності, а також пошуку нових ринків збуту для наших виробників.
– Було б добре, якби польські бізнесмени також приїхали до нашого регіону, аби ближче познайомитись з його промисловим потенціалом та виробничими можливостями наших підприємств. Ми готові до співпраці і, в свою чергу, пропонуємо провести ярмарок-виставку ваших товарів у Чернігові, – підсумував результати перемовин заступник голови обласної державної адміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.