Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 лютого, 22:52:39

Про проблеми функціонування органів територіальної оборони говорили під час робочої поїздки Ігоря Долгова

29.07.2016   10:08Агенцiя

Про реалії організації територіальної оборони на Чернігівщині говорили в облдержадміністрації 27 липня, під час зустрічі заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова з громадськими формуваннями, які співпрацюють зі Збройними силами України.

– Мені здається, що ми недооцінюємо роботу об’єднань територіальної оборони. Адже вони не просто тренуються, а готові реагувати на ситуацію завжди, — зауважив Ігор Долгов.

Також на зібранні військовий комісар Чернігівського обласного військового комісаріату (ОВК) полковник Олександр Криворучко звітував про виконання завдань, передбачених Планом ТрО (ТрО – територіальна оборона).

– Від Збройних сил України до ТрО долучився стрілецький батальйон, що формується ОВК, та 41 загін оборони, що формується Р(М)ВК. Всі суб’єкти отримали відповідні завдання, які обігруються в ході військових навчань, — повідомив Олександр Криворучко.

Керівництво ОВК спільно з представниками місцевого самоврядування та органами виконавчої влади області та районів проводять заходи з практичним призовом військовозобов’язаних. Так, протягом 2015-2016 років у ході навчань пройшли підготовку 1760 громадян.

З метою підготовки населення до оборони країни Ніжинська міська рада підготувала пілотний проект, згідно якого на базі клубу «Сапсан» створюється табір для навчання загонів оборони та з метою патріотичного виховання молоді. На будівництво цього об’єкту Ніжинська міська рада виділила 240 тисяч гривень.

Представники громадських формувань розповіли про проблеми, які заважають організації повноцінної територіальної оборони. Серед основних питань, які вимагають уваги держави, низька забезпеченість об’єднань технікою, військовою формою, медичними аптечками, недостатня кількість спеціалізованих полігонів для навчання, а також внесення відповідних змін до законодавства та надання добровольцям можливості отримання статусу учасника бойових дій.

Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Сергієнко запропонував обласним формуванням ТрО спільно з обласною владою відпрацювати напрямки подальшої роботи.

– Щоб підтримати та заохочувати такі об’єднання, доцільно підготувати програми з переліком проблемних питань та пропозиціями щодо їх вирішення і винести їх на розгляд наступної сесії обласної ради, — підсумував Сергій Сергієнко.

Останні новини Чернігівщини

 Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини

Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини 16:58

Дев’ять генераторів різної потужності поїхали сьогодні до родин із Менської, Сосницької, Корюківської, Понорницької, Семенівської та Киїнської громад.

Платники Чернігівщини сплатили у січні 2026 року 2,2 млрд гривень податків та 1,2 млрд гривень єдиного внеску 16:56

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.

Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу

Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу 12:23

Уночі агресор вдарив по Новгороду-Сіверському «геранями».

На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36

З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51

Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини