Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 лютого, 12:13:10

Правління Пенсійного фонду України працювало у Чернігові

23.07.2016   10:21Агенцiя

У Чернігівській облдержадміністрації було проведено виїзне засідання правління Пенсійного фонду України на чолі з головою правління Олексієм Зарудним.

У вступній частині засідання голова облдержадміністрації Валерій Куліч привітав учасників зібрання на Чернігівщині та коротко ознайомив їх з особливостями демографічної ситуації в регіоні. Також керівник виконавчої влади області звернув увагу представників правління Пенсійного фонду на окремі проблемні явища, виявлені в ході практики державного управління в Чернігівській області, які, на переконання керівника, потребують уваги фахівців, зокрема, галузі пенсійного забезпечення.

— Ми зіштовхнулися з проблемою неофіційної виплати заробітних плат. Особливість її на сьогоднішній день у тому, що проти «білої» зарплатні виступають не роботодавці, а працівники. Люди просять керівників виплачувати зарплату «в конверті», побоюючись втратити субсидію. Звісно, ми втілюємо відповідний план заходів разом із фіскальною службою та в інформаційній сфері. Але ця проблема стосується і Пенсійного фонду, бо через неї не відбувається наповнення фонду відрахуваннями із заробітних плат. Тому прошу розглянути варіанти спільних дій для врегулювання проблеми, – сказав Валерій Куліч.

Також голова ОДА наголосив на необхідності координування дій державних органів, у частині реформування своїх територіальних підрозділів, з діями органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях з огляду на ймовірну модель майбутнього адміністративно-територіального устрою.

— Практично всі територіальні органи зараз перебувають у стані реформування. У тому числі й Пенсійний фонд. Але кожен реформується по-своєму, часто не зважаючи на модель майбутнього адміністративно-територіального устрою області. А це вкрай важливо враховувати, щоб потім ефективно «нанизати» на неї всю обслуговуючу сферу, – наголосив голова ОДА.

У відповідь на це голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний відзначив актуальність озвучених проблем, подякував за сприяння в організації засідання і увагу до нього та запевнив, що висловлені головою ОДА думки будуть взяті до уваги та опрацьовані.

На порядку денному виїзного засідання правління ПФУ стояло кілька питань: про підсумки роботи фонду у І півріччі поточного року, стан організації правової роботи у структурних підрозділах ПФУ та виконання ними вимог антикорупційного законодавства. Крім того, було заслухано звіти про роботу Чернігівського, Сумського та Київського обласних управлінь.

Як зауважив, доповідаючи з першого питання, заступник голови правління ПФУ Владислав Машкін, головне завдання Пенсійного фонду України виконано: пенсії профінансовано й виплачено вчасно та у повному обсязі. Загальні видатки фонду у І півріччі поточного року склали 113,9 мільярда гривень. При цьому позики для забезпечення виплат не залучались.

Загальні доходи бюджету Пенсійного фонду у січні-червні поточного року склали 117,3 мільярда гривень, що на 25,4 мільярда менше минулорічного аналога. Таке погіршення надходжень фахівці пов’язують зі зниженням ставки єдиного соціального внеску.

Середній розмір пенсії в Україні станом на 1 липня становить 1738,85 гривні (на 1 січня було 1699 гривень). До слова, на Чернігівщині він склав 1616 гривень.

— Непогані в цілому результати роботи фонду у І півріччі — не привід заспокоюватися, — наголосив голова правління ПФУ Олексій Зарудний. У фонді необхідно й надалі впроваджувати нові, сучасні форми й методи роботи та аналізу її результатів, працювати з роботодавцями з метою скорочення числа нелегальних та мінімальних зарплат найманим працівникам.

Подібні заходи мають призвести до більш активного поповнення бюджетного кошика ПФУ. Так, наприклад, за інформацією начальника головного управління ПФУ у Чернігівській області Петра Кулініча, завдяки тому, що після відповідних роз’яснень роботодавці офіційно оформили трудові відносини з 1357 працівниками, фонди соціального страхування додатково отримали 6,1 мільйона гривень єдиного внеску. До Пенсійного ж фонду за цей період в області всього зібрано 20,7 мільйона гривень (122,3% запланованого).

Водночас 354 тисячі пенсіонерів, які проживають на Чернігівщині, протягом січня – червня поточного року отримали 3,1 мільярда гривень пенсійних виплат та допомог.

Ще одна позитивна тенденція в області — зменшення кількості працівників, які отримують заробітну плату, меншу або на рівні законодавчо встановленого мінімуму. Сьогодні таких людей — 12,3% загальної кількості працюючих. І спільне завдання всіх причетних установ — домогтися того, щоб цей відсоток щоразу зменшувався, людська праця оплачувалася достойно, гарантувала належний рівень життя працівників та відповідні відрахування до фондів соціального забезпечення.

Під час обговорення питань порядку денного наголошувалося на необхідності актуалізації позитивного іміджу Пенсійного фонду України, посиленні роз’яснювальної роботи серед населення та ініціюванні змін до законодавства, які б гарантували належний рівень пенсійного забезпечення в державі.

Останні новини Чернігівщини

Розкрито резонансне викрадення екскерівника

Розкрито резонансне викрадення екскерівника "Нафтогазвидобування" з вимаганням 200 млн дол США 11:15

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру п'ятьом особам, у тому числі організатору, у викраденні та катуванні екскерівника ПрАТ «Нафтогазвидобування», а на даний час народного депутата України IX скликання, а також у вимаганні грошей від його рідних (ст. 127, ст. 146, ст. 189 КК України).

Розвиток медичної інфраструктури як пріоритет для новостворених громад

Розвиток медичної інфраструктури як пріоритет для новостворених громад 10:55

У Чернігівській ОДА пройшла конференція «Децентралізація в умовах трансформації системи охорони здоров'я» за участю голови Чернігівської облдержадміністрації Анни Коваленко, т. в. о. голови Національної служби здоров'я України Андрія Віленського, директорки Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторії Мілютіної, керівників громад Чернігівщини, медичних закладів області, керівників структурних підрозділів НСЗУ.

У Ніжинській громаді запрацювала робоча група з місцевого економічного розвитку

У Ніжинській громаді запрацювала робоча група з місцевого економічного розвитку 10:43

У великій залі виконавчого комітету пройшла зустріч кандидатів у члени робочої групи з місцевого економічного розвитку із програмним спеціалістом Програми «DOBRE» Наталією Сафроновою.

Програма трансформації мережі шкіл Чернігова затверджена

Програма трансформації мережі шкіл Чернігова затверджена 10:30

Програма трансформації мережі закладів загальної середньої освіти у місті Чернігові затверджена депутатами Чернігівської міської ради. Відповідне рішення прийняте на засіданні 5-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання 25 лютого.

Представники Чернігівщини взяли участь у засіданні Ради громад і територій

Представники Чернігівщини взяли участь у засіданні Ради громад і територій 10:20

У четвер, 25 лютого, в Київському міжнародному конференц-центрі «Парковий» в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30» відбулося засідання Ради громад та територій.