Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 липня, 22:31:06

Порушення виборчого законодавства у 206 окрузі станом на 16:00

17.07.2016   17:25Агенцiя

На Чернігівщині відсутність члена комісії на робочому місці призвела до фальшування виборчих документів, на іншій ДВК кабінки для голосування перебувають не в полі зору членів виборчої комісії, а на іншій дільниці спостерігачі зафіксували спробу проголосувати за пенсійним посвідченням.

На виборчій дільниці № 740882, яка знаходиться в с. Хмільниця Чернігівського району, спостерігачі ОПОРИ зафіксували невідповідність прізвища члена комісії, вказаного на контрольних талонах, та фактичного підпису.

Виявилося, що за одним зі столів на контрольних талонах було завчасно вписане прізвище члена ДВК Прохорової. Але вона пішла доїти корову і за її відсутності за столом працювала одна член комісії – Вікторія Петькун, яка і шукала виборців у списках, і видавала бюлетені.

Після того, як спостерігач ОПОРИ зробила зауваження, на черговому контрольному талоні розписався інший член комісії, який сидів за сусіднім столом. Тобто фактично на контрольному талоні зазначене прізвище Петькун, а стоїть підпис Миколи Кобця. Спостерігач ОПОРИ знову зробила зауваження і члени комісії відмовилися обслуговувати тих виборців, які стали до цього столу.

Зрештою член комісії Прохорова прийшла і знову приступила до роботи. Видача бюлетенів відновилася.

Процедура видачі бюлетенів прописана у частині 3 статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України», де зазначено:  «При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці».

На виборчій дільниці № 740826, яка знаходиться в с. Табаївка Чернігівського району, зафіксовано два порушення.

Кабіни для голосування розташовані в окремій кімнаті і знаходяться поза межами поля зору комісії. Члени комісії говорять, що “у нас завжди так було” і стверджують, що площа фойє сільського клубу, де працює дільнична виборча комісія, не дозволяє розмістити кабіни іншим чином.

Також спостерігач ОПОРИ зафіксувала спробу проголосувати за пенсійним посвідченням. Спочатку члени виборчої комісії намагалися довести, що пенсійне посвідчення також засвідчує особу, але зрештою голова комісії заборонила видавати бюлетень і попросила виборця прийти голосувати з паспортом.

Частина 3 статті 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» містить вичерпний перелік документів, які підтверджують особу та громадянство України виборця на виборах депутатів. Серед цих документів немає пенсійного посвідчення.

Святослав Бабіля,
координатор громадського спостереження у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини