Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 18:52:27

Олексій Кошель: Ключовою проблемою проміжних виборів у 206-му виборчому окрузі є підкуп виборців

14.07.2016   16:51Агенцiя

А головних ускладнень варто чекати не в сам день голосування, а у вечір і ніч підрахунку голосів.

Про це під час брифінгу у прес-центрі «Чиста політика» заявив Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, брудні передвиборчі технології майже однакові по усіх 7 мажоритарних округах країни – різняться лише нюанси.

Формат підкупу як вид загравання з електоратом не зникає – він лише видозмінюється. Після скандальних виборів по 205 округу, коли виборцям роздавали величезну кількість продовольчих пакетів, політики починають пошук нових форм підкупу виборців. Зараз продовольчі пакети скоріше є винятком з правил, або навіть механізмом для дискредитації політичного опонента.

Прикладом легального підкупу Олексій Кошель назвав роздачу енергозберігаючих електролампочок на окрузі №206, які він називає аналогом гречки минулорічних виборів по 205 округу.

Інший приклад різновиду гречки – це виборчий округ на Херсонщині, де кандидат від однієї з партій роздає сільськогосподарський реманент – вила із прізвищем кандидата і закликом віддати свої голоси саме за нього, аргументуючи свої дії тим, що саме це знаряддя і є символом партії, від якої він балотується.

Ще яскраві приклади непрямого підкупу, які мають місце в усіх округах – це путівки в табір відпочинку для дітей на Волині, а на Івано-Франківщині – путівки для величезної кількості виборців на відомий гірськолижний курорт. У Дніпрі вже працює класична схема, коли низка виборців округу отримали мережу фактично безкоштовних маршрутних таксі.

За словами Олексія Кошеля, комітет виборців України буде цей негативний досвід використовувати в розробці змін до виборчого законодавства при написанні нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України».

 - Громадськості та журналістам необхідно лобіювати проведення повноцінної виборчої реформи, яка полягатиме у відмові від мажоритарної складової і прийнятті пропорційної системи з відкритими списками, але саме того різновиду системи, який унеможливить механізми підкупу, - озвучив свою думку Генеральний директор КВУ.

Сьогодні – останній день, коли ЦВК оприлюднює інформацію про подання проміжних звітів кандидатами. Проте більшість з них це проігнорувала, адже за таке порушення відповідальність у Законі відсутня.

Попередній висновок з тих звітів, які подали кандидати свідчить про те, що надзвичайно високий відсоток коштів на пряму політичну рекламу у ЗМІ. Зокрема, видатки трьох фаворитів передвиборчої гонки на ці цілі становлять від 50 до 80%.

А незначна кількість коштів, спрямованих на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації (листівки, плакати тощо), є свідченням технологічності кампанії.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.