Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 червня, 13:25:41

Олексій Кошель: Ключовою проблемою проміжних виборів у 206-му виборчому окрузі є підкуп виборців

14.07.2016   16:51Агенцiя

А головних ускладнень варто чекати не в сам день голосування, а у вечір і ніч підрахунку голосів.

Про це під час брифінгу у прес-центрі «Чиста політика» заявив Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, брудні передвиборчі технології майже однакові по усіх 7 мажоритарних округах країни – різняться лише нюанси.

Формат підкупу як вид загравання з електоратом не зникає – він лише видозмінюється. Після скандальних виборів по 205 округу, коли виборцям роздавали величезну кількість продовольчих пакетів, політики починають пошук нових форм підкупу виборців. Зараз продовольчі пакети скоріше є винятком з правил, або навіть механізмом для дискредитації політичного опонента.

Прикладом легального підкупу Олексій Кошель назвав роздачу енергозберігаючих електролампочок на окрузі №206, які він називає аналогом гречки минулорічних виборів по 205 округу.

Інший приклад різновиду гречки – це виборчий округ на Херсонщині, де кандидат від однієї з партій роздає сільськогосподарський реманент – вила із прізвищем кандидата і закликом віддати свої голоси саме за нього, аргументуючи свої дії тим, що саме це знаряддя і є символом партії, від якої він балотується.

Ще яскраві приклади непрямого підкупу, які мають місце в усіх округах – це путівки в табір відпочинку для дітей на Волині, а на Івано-Франківщині – путівки для величезної кількості виборців на відомий гірськолижний курорт. У Дніпрі вже працює класична схема, коли низка виборців округу отримали мережу фактично безкоштовних маршрутних таксі.

За словами Олексія Кошеля, комітет виборців України буде цей негативний досвід використовувати в розробці змін до виборчого законодавства при написанні нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України».

 - Громадськості та журналістам необхідно лобіювати проведення повноцінної виборчої реформи, яка полягатиме у відмові від мажоритарної складової і прийнятті пропорційної системи з відкритими списками, але саме того різновиду системи, який унеможливить механізми підкупу, - озвучив свою думку Генеральний директор КВУ.

Сьогодні – останній день, коли ЦВК оприлюднює інформацію про подання проміжних звітів кандидатами. Проте більшість з них це проігнорувала, адже за таке порушення відповідальність у Законі відсутня.

Попередній висновок з тих звітів, які подали кандидати свідчить про те, що надзвичайно високий відсоток коштів на пряму політичну рекламу у ЗМІ. Зокрема, видатки трьох фаворитів передвиборчої гонки на ці цілі становлять від 50 до 80%.

А незначна кількість коштів, спрямованих на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації (листівки, плакати тощо), є свідченням технологічності кампанії.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ