Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 18:35:19

Олексій Кошель: Ключовою проблемою проміжних виборів у 206-му виборчому окрузі є підкуп виборців

14.07.2016   16:51Агенцiя

А головних ускладнень варто чекати не в сам день голосування, а у вечір і ніч підрахунку голосів.

Про це під час брифінгу у прес-центрі «Чиста політика» заявив Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, брудні передвиборчі технології майже однакові по усіх 7 мажоритарних округах країни – різняться лише нюанси.

Формат підкупу як вид загравання з електоратом не зникає – він лише видозмінюється. Після скандальних виборів по 205 округу, коли виборцям роздавали величезну кількість продовольчих пакетів, політики починають пошук нових форм підкупу виборців. Зараз продовольчі пакети скоріше є винятком з правил, або навіть механізмом для дискредитації політичного опонента.

Прикладом легального підкупу Олексій Кошель назвав роздачу енергозберігаючих електролампочок на окрузі №206, які він називає аналогом гречки минулорічних виборів по 205 округу.

Інший приклад різновиду гречки – це виборчий округ на Херсонщині, де кандидат від однієї з партій роздає сільськогосподарський реманент – вила із прізвищем кандидата і закликом віддати свої голоси саме за нього, аргументуючи свої дії тим, що саме це знаряддя і є символом партії, від якої він балотується.

Ще яскраві приклади непрямого підкупу, які мають місце в усіх округах – це путівки в табір відпочинку для дітей на Волині, а на Івано-Франківщині – путівки для величезної кількості виборців на відомий гірськолижний курорт. У Дніпрі вже працює класична схема, коли низка виборців округу отримали мережу фактично безкоштовних маршрутних таксі.

За словами Олексія Кошеля, комітет виборців України буде цей негативний досвід використовувати в розробці змін до виборчого законодавства при написанні нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України».

 - Громадськості та журналістам необхідно лобіювати проведення повноцінної виборчої реформи, яка полягатиме у відмові від мажоритарної складової і прийнятті пропорційної системи з відкритими списками, але саме того різновиду системи, який унеможливить механізми підкупу, - озвучив свою думку Генеральний директор КВУ.

Сьогодні – останній день, коли ЦВК оприлюднює інформацію про подання проміжних звітів кандидатами. Проте більшість з них це проігнорувала, адже за таке порушення відповідальність у Законі відсутня.

Попередній висновок з тих звітів, які подали кандидати свідчить про те, що надзвичайно високий відсоток коштів на пряму політичну рекламу у ЗМІ. Зокрема, видатки трьох фаворитів передвиборчої гонки на ці цілі становлять від 50 до 80%.

А незначна кількість коштів, спрямованих на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації (листівки, плакати тощо), є свідченням технологічності кампанії.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини