Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 травня, 21:54:40

ОПОРА: У смт. Ріпки жодна з ДВК повноцінно не функціонує

11.07.2016   07:40Агенцiя

Громадські спостерігачі ОПОРИ 7 липня відвідали дільничні виборчі комісії у смт Ріпки (центр Ріпкинського району) Чернігівської області та виявили значні порушення виборчого законодавства.

Під час моніторингу спостерігачами виборчої дільниці №740694, що розташована у центральній районній лікарні, було виявлено, що безпосередньо у приміщенні ДВК у робочий час відбувається агітаційний захід. Зустріч проходила з 14 до 15 год. за участі кандидата у 206 ВО Федорка Володимира від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та лідера даної політичної партії Олега Тягнибока.

Таким чином була паралізована робота не тільки дільничної виборчої комісії, а й центральної районної лікарні, персонал якої знаходився на зустрічі.

Під час проведення заходу голова ДВК Пінчук Любов Іванівна та черговий член комісії Лук’яненко Надія Василівна не мали змоги виконувати свої посадові обов’язки. Окрім цього, відсутній стенд інформаційних матеріалів комісії.

Приміщення дільничної виборчої комісії є спеціально виділеним для роботи виборчої комісії, як суб’єкта власних повноважень, на час проведення виборів. Здійснення в приміщенні комісії агітаційних заходів може вважатися використання приміщень органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації.

Громадські спостерігачі зафіксували, що ДВК № 740649, яке знаходиться у приміщенні школи №2, не функціонує. Під час здійснення моніторингової діяльності ДВК жодного члена комісії на місці не було. В.о. директора школи №2 Пінчук Олена Олександрівна зазначила, що 5 липня з'явилися три жінки-члени комісії, які залишили у приміщенні школи вивіску з номером ДВК та інші речі і більше не приходили. Коли відбулося перше засідання та чи відбулось воно взагалі - встановити не вдалося. Стенд з інформаційними матеріалами комісії також відсутній.

Відповідно до ч. 9 ст. 35 Закону, документи виборчих комісій, що стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії.

Наголошуємо, що примішення ДВК № 740649 знаходиться у аварійному стані і не відповідає  Вимогам до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування, затверджених постановою ЦВК від 19.01.2012 № 5.

У розпорядження виборчої комісії надане приміщення, що не відповідає встановленим санітарним нормам та технічним вимогам, не обладнане засобами протипожежної безпеки. Також приміщення ДВК не забезпечене всім необхідним для роботи обладнанням - відсутні навіть меблі.

У виборчій дільниці № 740650, що розташована у Будинку творчості дітей, також не виявилось жодного члена комісії. Стенд з інформаційними матеріалами комісії та вивіска також відсутні. За словами Атрощенко Зінаїди Григорівни, члена даної ДВК та за сумісництвом працівника Будинку творчості, перше засідання відбулось у неділю, 3 липня. На ньому з представників керівного складу комісії була присутня лише секретар комісії; ні голова, ні його заступник жодного разу не з’явились до ДВК.

Схожа ситуація склалася у ДВК № 740648, що розташована у гімназії смт. Ріпки. Перше засідання комісії відбулось 3 липня, на якому були відсутні голова комісії та секретар. З успіхів даної комісії - виборцям вже рознесені запрошення. Однак ні вивіски, ні стенду з документацією, ні чергового члена комісії на момент моніторингу немає.

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРИ в Чернігівській області Святослав Бабіля, дана ситуація з дільничними виборчими комісіями у смт. Ріпки є неприйнятною і ставить під загрозу проведення проміжних виборів народних депутатів 17 липня. Громадянська мережа “ОПОРА” слідкує за діями, що будуть вчинені ОВК 206 ВО для належної організації роботи ДВК.

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини