Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 09:08:21

Відбулось засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища

05.07.2016   08:16

4 липня у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м. Чернігова.

Серед питань порядку денного комісія розглянула пропозиції щодо періодів історії України, які необхідно увіковічити, замість зображень на двох стелах, що відображають події громадянської війни та знаходяться у складі пам’ятки історії місцевого значення – Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників та могили невідомого солдата, розташованої по вул. Толстого (Болдина гора).

Як відомо, дві стели комплексу на Болдиній горі у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» мають бути демонтовані.

Представники патріотичної громадськості, які були присутні на засіданні комісії, висунули вимоги як скоріше виконати Закон та передати ці барельєфи до історичного музею після їх демонтажу.

Члени комісії були єдині в думці, що стели, які прославляють історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом, мають бути замінені на барельєфи українського змісту.

Зокрема, висловлювались пропозиції доповнити композицію періодами української історії доби козаччини та національно-визвольних змагань за незалежність України.

Передбачається оголошення конкурсу щодо встановлення 2-х барельєфів або повністю нової композиції.

Крім того, комісія розглянула пропозиції юридичних та фізичних осіб щодо встановлення меморіальних дошок загиблим учасникам антитерористичної операції на сході України та воїнам-афганцям.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 5 травня 2016 року затверджено Положення про порядок встановлення меморіальних та анотаційних дошок у місті Чернігові. Згідно з цим рішенням, клопотання про встановлення меморіальних, анотаційних дошок розглядаються комісією з питань топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища міста Чернігова за поданням управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Так, комісія, заслухавши відповідну інформацію управління культури, рекомендувала встановити анотаційні дошки:

Жабинському Дмитру Івановичу – Герою Радянського Союзу, майору, льотчику-штурмовику.

Міхнюку Олегу Івановичу – учаснику бойових дій у Республіці Афганістан, заступник голови УСВА, учаснику Революції Гідності, добровольцю батальйону «Айдар», який загинув у 2014 році в зоні АТО на Луганщині.

Випускникам залізничного ліцею, які загинули у зоні АТО :

Пирогу Миколі Петровичу, Парубцю Сергію Сергійовичу, Будьку Олександру Анатолійовичу, Нагорному Сергію Михайловичу, Руднику Артему Юрійовичу, Орленку Віктору Миколайовичу, Бойку Валентину Анатолійовичу, Пакалову Олегу Михайловичу, Харитонову Сергію Миколайовичу.

Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, які загинули у зоні АТО:

Харитонову Сергію Миколайовичу, ЛободіВадиму Михайловичу, Полегеньку Дмитру Павловичу.

Загиблим учасникам АТО: старшому прапорщику Державної прикордонної служби України Нешку Ігорю Володимировичу, випускнику школи № 34 Кравченку Євгену Анатолійовичу.

 Це питання комісія рекомендуватиме на погодження виконавчого комітету міської ради.

Також, комісія розглянула пропозиції щодо можливості уніфікації меморіальних та анотаційних дошок (форма, зовнішнє оздоблення, матеріал), зокрема, розміщення на анотаційних дошках спеціального коду (qr-cod) для зчитування мобільними пристроями, щоб отримати більш детальну інформацію про особу, на честь якої встановлено дошку.

Останні новини Чернігівщини

У прокуратурі обговорили результати роботи щодо виконання покладених функцій у поточному році

У прокуратурі обговорили результати роботи щодо виконання покладених функцій у поточному році 09:06

Під головуванням прокурора області Андрія Парусова 11 серпня у прокуратурі Чернігівської області обговорили результати роботи та вплив на забезпечення законності у регіоні.

Поліцейські з’ясовують походження підозрілих предметів, підкинутих до селищної ради

Поліцейські з’ясовують походження підозрілих предметів, підкинутих до селищної ради 09:01

У Михайло-Коцюбинську поліція вилучила два предмети, схожі на корпуси гранат, які невідомі особи залишили біля входу в селищну раду.

Піротехніки ДСНС знищили 7 боєприпасів часів Другої Світової війни

Піротехніки ДСНС знищили 7 боєприпасів часів Другої Світової війни 08:59

13 серпня о 18:04 до рятувальників Носівського районного підрозділу Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення від мешканця с. Мрин про те, що на відкритій території він виявив предмет, за ознаками схожий на артилерійський снаряд.

15 серпня - День археолога

15 серпня - День археолога 08:50

Не дивлячись на те, що археологія є всього лише однією з історичних дисциплін, яка вивчає наше минуле за численними артефактами, які отримані у тому числі і в ході проведених розкопок, різноманітних експертиз та досліджень, ми завжди підкреслюємо якийсь романтизм професії археолога. І це не дивно.