Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 22:26:18

Коли нова влада розбереться зі старими МАФами?

13.06.2016   20:17Агенцiя

Коли у Чернігові наведуть лад із розміщенням МАФів, та чому, попри мораторій, нові кіоски продовжують з'являтись у місті? На ці питання намагались відповісти під час експертного обговорення на тему: "Як побороти МАФіозний лобізм в Чернігові?", що відбувся 10 червня, у Громадському прес-центрі "Ініціатива".

Депутати чернігівської міської ради, що входять до профільної комісії та були попередньо запрошені, проігнорували захід. У той же час керівник КП "Паркування і ринок" Сергій Гарус став єдиним хто "тримав оборону" позицій міської влади.

Після місцевих виборів, нова влада, на чолі з міським головою Владиславом Атрошенком, оголосила,  що буде боротися з незаконно розміщеними малими архітектурними формами (МАФами).Натомість, незважаючи на мораторій на встановлення МАФів, що діє в Чернігові ще з 2013 року,  нові кіоски продовжують з’являтися в місті.
Головними проблемами у питанні розміщення МАФів, на думку голови Освітнього центру "Ініціатива" Павла Пущенка, є те, що значна частина з них відводилась для торгівлі алкоголю і сигарет, у той час як питання умов розміщення цих торгівельних площ і доходи, що їх отримувало місто, викликали багато запитань.

Як розповів громадський активіст Олександр Гашпар, перелік малих архітектурних форм чітко визначений Законом «Про благоустрій населених пунктів», а також «Правилами благоустрою міста Чернігова». Це великий перелік об'єктів, які встановлюються згідно чинного законодавства за рішенням власника. У той же час, відповідно до Правил благоустрою міста Чернігова потрібно погодження управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради.

"Але серед МАФів є тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності куди входять кіоски, павільйони та тимчасові пересувні споруди на зразок наметів для торгівлі пивом. Так от, ці споруди, згідно чинного законодавства, мають розміщуватись виключно на підставі правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. " – зазначив Олександр Гашпар.

Тому, на думку активіста, на даний момент, та форма, у якій нещодавно були видані дозволи на такі об’єкти в місті є незаконною.
"Головний архітектор на  комісії висловлювався, що під ці об'єкти має бути виділена земельна ділянка, після чого має бути розроблений паспорт прив'язки – єдиний документ на основі якого може бути встановлена тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності." – розповів Гашпар.

Починаючи з 2016 року МАФивстановлюють на підставі рішення комісії з погодження щодо розміщення об’єктів на об’єктах благоустрою.
"Засідає комісію у складі 19 осіб, на якій навіть заступник міського голови Шостак наголошує, що комісія не має права видавати ці дозволи, але разом з тим комісія приймає рішення і видає дозволи. Та ж сама процедура і зі старими МАФами, строк дії оренди яких закінчився. Придумали схему – сплатіть пайову участь за 12 місяців і працюйте далі." – відзначив Олександр Гашпар.

У той же час, за словами активіста, він погоджується зі словами міського голови, що раніше діяло таке собі "злочинне угрупування".
"Під час перевірок на КП виплило багато цікавих прізвищ, це і дружина колишнього начальника юридичного відділу міськради, і син колишнього нардепа і заступника міського голови Максим Андрос, сам Синенко (колишній керівник  КП "Паркування і ринок")." – розповів Гашпар.

Міський голова, у свою чергу, обіцяв звернутись за цими фактами до прокуратури та НАБУ. Але як зазначають активіст, про ці провадження нічого не чути, і так виглядає, ніби нова влада знайшла якісь точки дотику з цими колишніми власниками. 

Втім, за словами керівника КП "Паркування і ринок" Сергія Гаруса, на сьогоднішній день комісія дала дозвіл на розміщення лише двох об’єктів.

"Перше, комісія прийняла рішення на тимчасове розміщення об’єктів, тобто у такого дозволу є певні строки. Друге, це розміщення цих об’єктів до розробки комплексної план-схеми ." – Відзначив Сергій Гарус.

На сьогоднішній день міська влада виділила гроші для розробки Управлінням архітектури комплексної план-схеми. Мова йде про 300 тисяч гривень, за які до 1 вересня мають розробити план-схему відповідно якої у Чернігові розміщуватимуться МАФи.

Що стосується мораторію, то він, за словами Сергія Гаруса, діє на відведення земельних ділянках під розміщення МАФів, а вони, як відомо, не відводяться.

"Коли провели інвентаризацію, то незаконних ми виявили близько 50 МАФів, з яких 38 було узаконено, 17 знесено." – відзначив керівник КП "Паркування та ринок".

Що стосується узаконення, то головною вимогою була сплата власником незаконного МАФу пайової участі за останні 12 місяців.
Стосовно наведення ладу серед уже розміщених МАФів, що діють на основі інвестиційних договорів, Сергій Гарус відзначив, що робота у цьому напрямку ведеться.

"За 12 років того, що відбувалось у місті було нароблено багато, і там є багато діючих договорів, які виписані таким чином, що ми не можемо одним махом все розірвати." – відзначив Гарус.

Підсумовуючи, голова Освітнього центру "Ініціатива" Павло Пущенко зазначив, що наразі всі надії покладаються на умовне "1 вересня" коли має бути розроблена план-схема, щодо розміщення малих архітектурних форм, у той же час всі попередні договори діють, хоч у владі і заявляють, що борються з наслідками 12-річної роботи попередньої влади.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.