Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 09:56:07

Закон про декомунізацію в області виконується

18.05.2016   10:26Агенцiя

Відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменуванню в області підлягало 2300 вулиць. До сьогодні із такими застарілими назвами залишалися 80 сільських вулиць та три у Новгороді-Сіверському.

На черговому засіданні профільної експертної групи розглянуто пропозиції райдержадміністрацій про зміну назв вулиць та внесено їх до проекту відповідного розпорядження.

До числа лідерів перейменованих вулиць увійшли Жовтневі та Колгоспні — разом їх більше двох десятків, чимало Радянських та Червоних.

Через відсутність пропозицій від Бобровицької райдержадміністрації про перейменування вулиць у селі Кобижча та від Новгород-Сіверської міської ради щодо міських вулиць, експерти спільним рішенням визначилися з новими топонімами.

Також на засіданні обговорено ситуацію, що склалася довкола демонтажу пам’ятників. За наданою райдержадміністраціями інформацією, 18 пам’ятників, пам’ятних знаків чи дощок, інших меморіальних об’єктів та елементів декору архітектурних споруд до сьогодні не були демонтовані чи зняті з балансу відповідно до Закону.

Тому за результатами засідання експертної групи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації доручено внести зміни до проекту розпорядження голови ОДА стосовно перейменування об’єктів топоніміки, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій — доопрацювати проект розпорядження щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків в рамках Закону.

Як нагадав директор Департаменту інформдіяльності Андрій Подорван, відповідно до вказаного Закону України Верховна Рада вже перейменувала 52 населених пункти нашої області, в тому числі місто Сновськ (колишній Щорс). Ще 12 на черзі.

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67 09:21

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України 09:27

13 квітня відбулося засідання Комісії «Осередки НОК» Національного олімпійського комітету України. Зустріч в онлайн-форматі пройшла під головуванням очільника Комісії Володимира Ковальова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:14

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини 09:03

13 квітня на нараду до облдержадміністрації були запрошені керівники ОТГ Чернігівського району.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: Ремонт дороги з Ніжина до Прилук завершать наприкінці травня 08:53

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.