Чернігів налагоджує співпрацю з польським містом Познань
У рамках візиту до Чернігова делегація з міста Познань (Республіка Польща) 27 квітня, зустрілася із заступником голови – керівником апарату облдержадміністрації Наталією Романовою.
Директор медичного центру імені Св. Яна Павла ІІ Леслав Ленартович та директор Великопольської групи підтримки підприємців PRO PROGRESS Томаш Крушинський приїхали до Чернігова, щоб обговорити перспективи та організаційні аспекти реалізації спільного польсько-українського проекту щодо співпраці в економічній та гуманітарній галузях.
- Ми дуже зацікавлені реалізувати спільні проекти, адже Україна обрала шлях євроінтеграції,– зазначила Наталія Романова. – Ми знаємо, які позитивні напрацювання отрималау у свій час Польща, досконально вивчаючи досвід інших європейських країн. Для нас дуже важливо вести з польськими колегами предметний діалог та реалізовувати заходи, що сприятимуть розвитку гуманітарної сфери Чернігівщини.
Говорячи про конкретні напрямки співпраці, учасники зустрічі більш детально зупинилися на перспективах обміну досвідом у медичній галузі. Зокрема, Наталія Романова із задоволенням прийняла пропозицію польської сторони щодо організації навчання та стажування випускників Чернігівського базового медичного коледжу в медичних навчальних закладах Польщі. Важливо, що такий курс навчання для наших студентів дасть можливість здобути якісні знання і навички, крім того, отримати диплом польського зразка. До речі, представники польської делегації висловили зацікавленість, щоб група із 30 студентів розпочала навчання в Познані вже із вересня цього року.
Під час зустрічі обговорили також питання можливого стажування у Польщі юристів, а також перспективи співпраці у галузі культури та туризму. Говорили також і про важливість вивчення польського досвіду щодо реформування місцевого самоврядування та проведення децентралізації влади.
Домовилися, що найближчим часом сторони узгодять пропозиції щодо конструктивної взаємодії.
Останні новини Чернігівщини
Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33
«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.
Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31
Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.
15 січня: цей день в Україні і світі 08:27
День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».