Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 травня, 02:41:06

Сосниця ініціювала процес об’єднання

09.04.2016   12:41

7 квітня у Сосницькій селищній раді відбулася зустріч з питання об’єднання згідно перспективного плану.

На зустріч були запрошені консультанти Офісу реформ у Чернігівській області, сільські та селищні голови, які є у перспективному плані щодо формування Сосницької територіальної громади.

Починаючи зустріч голова Сосницької селищної ради Андрій Портний надав слово консультантам Офісу реформ у Чернігівській області, які розповіли про децентралізацію.

Консультант з бюджетних питань Микола Силенко надав інформацію присутнім про здобутки реформи, а саме:
1. В Україні сформовано 159 об’єднаних територіальних громад (ще 10 громад провели перші вибори 27 березня 2016 р.).
2. Всі об’єднанні територіальні громади перейшли з 1 січня 2016 р. на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України.
3. Виділено 1 млрд. грн. субвенції з Держбюджету на покращення інфраструктури ОТГ. (Чернігівська обл. – 32,0 млн. грн.).
4. Цільові гранти і конкурси для об’єднаних громад.
5. Наявність ресурсу в бюджетах громад для виготовлення проектів та здійснення капітальних видатків.
6. Перехід до стратегічного планування розвитку громад.
7. Закон України «Про співробітництво територіальних громад».

Також, експерт розповів про бюджети об’єднаних територіальних громад. Він порівняв загальний обсяг бюджетів сільських та селищних рад, які ввійшли до складу ОТГ (на 2015 рік) зі загальним обсягом місцевого бюджету ОТГ (на 2016 рік). Він показав, як змінилися цифри цих бюджетів.

Однак, найбільше присутніх здивувала інформація, яку надав Микола Силенко щодо субвенцій. Він у своєму виступі розповів про субвенції на формування інфраструктури громад у Чернігівській області продемонструвавши їх у цифрах. Після чого він показав слайд порівнявши суми субвенцій п’яти областей України, тим самим довів присутнім на скільки це важливо для об’єднаних територіальних громад.

«Жодна з об’єднаних територіальних громад Чернігівщини сьогодні не показує нестачі у бюджеті за цей рік. У них не відбулося звільнення людей, ті люди які працювали до об’єднання перейшли працювати у вже об’єднану територіальну громаду», - зазначив Микола Силенко.
Його слова доповнила консультант з правових питань Ірина Кудрик.

«Кожен з ваших фахівців зможе знайти робоче місце в новій об’єднаній територіальній громаді. Теперішні голови у майбутньому можуть стати старостами. Староста – це людина, від якої залежить прийняття виконкомом рішення. Виконком – це робочий орган, який надає пропозиції голові. А старости і будуть членами виконкому», - зазначила вона.

«Якщо ми об’єднаємося, то нам потрібно буде знаходити компроміс. Ми з Вами, сільськими та селищними головами, будемо виконкомом, який буде приймати рішення на користь своїх жителів», - зауважив Сосницький селищний голова Андрій Портний.

Після невеликої дискусії щодо процесу об’єднання, Ірина Кудрик розповіла про процедуру об’єднання територіальної громади.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 63 нових випадки COVID-19

Виявлено 63 нових випадки COVID-19 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 18 травня в області зафіксовано 63 нових випадки COVID-19.

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО 15:41

18 травня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки 15:14

Співробітники Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом Київської міської прокурори спільно з ДФС та СБУ викрили схему, пов’язану з незаконним виробництвом та реалізацією контрафактного пального.

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно 15:02

Станом на 18 травня Чернігівська область, як і більшість областей України, знаходиться у жовтій зоні за рівнем епідемічної небезпеки по розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Меморіальний захід

Меморіальний захід "Пам’ятаємо! Боремося! Крим — це Україна!" 13:46

Меморіальний захід з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся в обласному центрі за участю голови облдержадміністрації Анни Коваленко, керівництва обласної та міської рад, представників духовенства, ГО «Кримська громада», інших громадських об’єднань, військовослужбовців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, вихідців з Криму, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.