Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 08:45:41

Як допомогти невиліковним дітям – радилися в ОДА

08.04.2016   08:35Агенцiя

Зустріч за «круглим» столом із метою обговорення шляхів надання паліативної допомоги дітям відбулася 7-го квітня, у Чернігівській облдержадміністрації.

Учасниками зустрічі – зокрема, головою ОДА Валерієм Кулічем, його заступником Наталією Романовою, народним депутатом України Сергієм Березенком, менеджером програмної ініціативи «Громадське здоров’я» міжнародного фонду «Відродження» Ксенією Шаповал-Дейнегою, – разом із широким колом фахівців-медиків і психологів було розглянуто нинішній стан справ у цьому напрямку та обговорено перспективні шляхи поліпшення якості життя дітей, що мають хвороби несумісні з життям.

Паліативна допомога дітям – це активна підтримка тіла, розумової діяльності та емоційного стану дітей, що мають невиліковні хвороби – забезпечення їхнього гідного життя і справжнього дитинства на той час, який їм відведено, а також – всебічна підтримка родини.

Проте нині надання допомоги такого роду має безсистемний характер. Аби це виправити, на переконання учасників заходу, необхідні спільні зусилля законотворців, виконавчої влади, недержавних організацій, фахівців-медиків і психологів та відповідного ставлення суспільства. І тому за мету цього засідання було поставлено саме консолідацію всіх фахівців для напрацювання спільного бачення подальшої роботи.

Розпочинаючи зустріч, Валерій Куліч акцентував увагу на актуальності теми, адже у Чернігівській області щороку від тяжких захворювань помирає до тридцяти дітей. Ще близько п’ятиста тяжкохворих дітей, що страждають на онкогематологічні, неврологічні хвороби, мають вроджені вади розвитку, в будь-який момент можуть потребувати паліативної допомоги. Також такого роду допомоги можуть потребувати 87 ВІЛ-інфікованих та 16 хворих на СНІД дітей, які перебувають на обліку в медичних закладах області.

З огляду на це, в ході бесіди за «круглим» столом присутні випрацьовували вектор активізації роботи у цій сфері. Дискусійними серед учасників були питання необхідності створення спеціалізованого відділення в одній із медичних установ чи окремих палат у медичних закладах, шляхи підготовки відповідних фахівців, клінічних протоколів, формування лояльності в суспільстві, необхідні зміни до законодавчої бази тощо. Стосовно останнього учасник зустрічі народний депутат України Сергій Березенко поінформував про законотворчу роботу в цьому напрямку і запевнив у своїй підтримці та готовності лобіювати прискорення змін у законодавстві, які сприятимуть поліпшенню якості медичного обслуговування і, як наслідок, якості життя дітей.

Заслухавши думки фахівців та оцінивши фронт робіт, заступнику голови Чернігівської ОДА Наталії Романовій було доручено створити й скоординувати діяльність широкоформатної робочої групи та протягом місяця напрацювати пропозиції і шляхи реалізації дій для поліпшення якості життя дітей, що мають хвороби несумісні з життям.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 3 березня по 8:00 4 березня 2021 року.

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня 08:13

Річка Стрижень як і більшість малих річок України в результаті гідротехнічного будівництва є водогосподарською системою (має каскад ставків). Стік води зарегульований за рахунок водопропускних та водопідпірних споруд. На території міста Чернігів налічується 4 з них.

Патрульні виявили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, який 14 разів позбавлений права керування

Патрульні виявили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, який 14 разів позбавлений права керування 08:01

Близько 22-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що вулицею Шевченка на зустріч потоку транспорту (вулиця з одностороннім рухом) їде автомобіль ЗАЗ Sens з фішкою таксі.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 07:50

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини