Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 18:56:24

Міський голова вимагає від газопостачального підприємства врегулювати нормативи для домогосподарств

25.03.2016   10:41Агенцiя

24 березня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зустрівся з керівником «Чернігівгаз Збут» Іваном Лустою.

У нараді взяли участь заступник міського голови Олександр Кириченко, начальник Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації Олег Русін, начальники управлінь міської ради, керівники навчальних закладів міста, а також представники засобів масової інформації.

Під час зустрічі обговорювалась ситуація, яка виникла у зв’язку з отриманням громадянами міста Чернігова рахунків за газопостачання з великими сумами додаткових нарахувань у графі «Погашення різниці норм споживання». Це перерахунок за 9 попередніх місяців.

Міський голова, звертаючись до представника газопостачальної кампанії, повідомив, що до нього надійшло багато звернень від громадян міста з проханням розібратись в цьому питанні. Він також висловив вимогу надати роз’яснення щодо цієї ситуації та закликав прийняти рішення, яке буде на користь громаді.

Як зазначив І. Луста, підприємство «Чернігівгаз Збут» не встановлює норми споживання природного газу. Встановлення таких норм належить виключно до компетенції Кабінету Міністрів України. Реалізуючи свої повноваження, КМУ Постановою № 619 від 08.06.1996 р. затвердив норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників. При цьому, вказані норми 5 разів змінювались шляхом внесення змін до Постанови. Останні зміни внесені у квітні 2015 року (Постанова КМУ № 237 від 29.04.15 р.), а у вересні минулого року у судовому порядку вони були скасовані.

«Під час розгляду судової справи про скасування Постанови КМУ № 237 Вищий адміністративний суд України вказав, що оскаржена Постанова є незаконною з моменту прийняття. Це означає, що така Постанова не має правових наслідків з моменту її прийняття», - сказав І. Луста.

В ході обговорення керівник «Чернігівгаз Збут» зазначив, що підприємство не вимагає виплачувати всю суму одразу, вона буде розподілена на 9 місяців. А також повідомив, що в разі неспроможності заплатити це перерахування, жодні санкції до громадян міста Чернігова застосовуватись не будуть.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко висловив незадоволення тим, що представники «Чернігівгаз Збут» не звернулися до нього і заздалегідь не попередили мешканців міста про прийняте рішення.

Підводячи підсумки наради, В. Атрошенко доручив заступнику міського голови Олександру Кириченку підготувати проект листа до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового врегулювання даного питання. Також міський голова рекомендував начальнику Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА звернутися до міністра соціальної політики щодо роз'яснення даної ситуації.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.