Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 09:48:11

Діяльність виробництва "Домобудівник" буде відновлено

15.03.2016   08:30

Міський голова Владислав Атрошенко провів робочу зустріч з заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Петром Сабашуком, потенційним інвестором щодо відновлення роботи ПАТ “БК “Домобудівник”.

Петро Сабашук очолює аналогічний домобудівний комбінат у м. Запоріжжі, який успішно працює понад 30-ти років. Під час короткої презентації свого підприємства він зазначив, що основними критеріями його будівельного виробництва у Запоріжжі є комфортне, дешеве житло із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій.

"Наразі необхідно буде вирішити ряд організаційних питань щодо проведення ревізії та перезаключення договорів з "Домобудівником", підписання нових договорів. Технічні питання також не є значною проблемою", - наголосив інвестор. Найважливіше, на його думку, це питання соціальне - запустити виробництво будівельного комбінату й завершити будівництво житлового будинку на Масанах.

"Ми розуміємо позицію Чернігівського міського голови і підтримуємо його, тому що, без перебільшення, сьогодні це питання № 1 у соціальній сфері міста". Він запевнив, що навесні виробництво "Домобудівника" буде відновлено, і до кінця наступного року планується добудувати будинок.

"Це визначна подія для Чернігова, - підкреслив міський голова Владислав Атрошенко, - адже буде реанімовано діяльність будівельного комбінату у місті. А це майже 500 робочих місць для населення, новий поштовх розвитку суміжних з будівництвом галузей економіки у місті, податки до міського бюджету, й, дуже важливо, власники квартир зможуть заселитися в свої оселі". Від імені міської громади Владислав Атрошенко подякував інвестору за розуміння та підтримку, а також, принагідно, народному депутату Олександру Кодолі, який допомагав у пошуку інвестора для Чернігова. 

Міський голова дав доручення профільному заступнику Валерію Бондарчуку і начальнику управління архітектури та містобудування міської ради Сергію Калюжному надати професійне супроводження та максимально сприяти у вирішенні всіх зазначених питань щодо відновлення роботи "Домобудівника".

В. Атрошенко також закликав всіх учасників, дотичних до проблеми навколо "Домобудівника", в тому числі, кредиторів, працівників, яким підприємство заборгувало заробітню платню, людей, які чекають на житло, до розуміння й витримки впродовж поступового вирішення всіх належних питань. 


Довідка:

 У 2012 році підприємству "Домобудівник" міськрада перерахувала 4,7 млн. грн. для придбання квартир учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, однак підприємство квартири не збудувало, і коштів не повернуло, й перебуває у стадії банкрутства.

Договір на закупівлю квартир укладений у рамках Державної програми "Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Згідно з цим договором, було придбано майнові права на об'єкти нерухомості (за адресою будівництва групи житлових багатоквартирних будинків по вул. Андрусенка між вулицями Красносільського і Незалежності – друга черга будівництва, житловий будинок №2).

Пізніше, на рахунок виконкому міськради підприємство перерахувало 4,7 млн. грн.

Згідно з наданим графіком виконання будівельно-монтажних робіт, ПАТ "БК "Домобудівник" передбачало закінчення строку будівельно-монтажних робіт у листопаді 2012 року. У листі компанії вказувалося про змогу збудувати та ввести в експлуатацію житло до 31 грудня 2012 року. У подальшому підприємство збанкрутувало, дім не добудовано і громадяни залишилися без житла.

Останні новини Чернігівщини

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.

«Балада про Крути». Зберігаємо історичну пам'ять

«Балада про Крути». Зберігаємо історичну пам'ять 09:04

29 січня у приміщенні Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка з нагоди 105-ї річниці вшанування пам’яті Героїв Крут проведено благодійний показ відеофільму про мистецький проєкт «Балада про Крути», створений у 2018 році до 100-річчя відзначення подвигу Героїв Крут. П’ять років тому в Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка було втілено за сприяння Мінкультури України, Департаменту культури Чернігівської ОДА мистецький проект «Балада про Крути», прем’єрний показ якого був проведений 28 січня 2018 року на благодійних засадах для учасників АТО, членів їхніх родин та волонтерів.