Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 04:16:51

Реформа комунальних газет: важко, але просувається

09.03.2016   17:14Агенцiя

Близько половини з 25 комунальних газет Чернігівщини мають намір позбутися опіки влади вже цього року.

Наразі владні співзасновники чотирьох районних газет області ухвалили рішення про реформування своїх ЗМІ – у Талалаївці, Прилуках, Ічні та Варві. Усі ці газети реформуються у першому етапі. Тобто, вже цього року вони стануть не підконтрольними своїм колишнім співзасновникам – районним радам та районним державним адміністраціям.

За оцінкою громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ», реформуватися у першому етапі прагнуть колективи щонайменше 10 редакцій комунальних газет області. Решта повинні стати на самостійний шлях до 2019 року. Саме стільки дає часу Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Разом з тим, не зважаючи на згаданий закон і на Указ Президента «Про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2016 рік», в якому окремо і чітко виділена проблематика реформування комунальних та державних друкованих ЗМІ, досить часто місцева влада не надто поспішає з виконанням вказаних документів.

Місцеві органи влади, особливо – ограни місцевого самоврядування подекуди не бажають втрачати газети, засновниками або співзасновниками яких вони є. Це небажання продиктоване нерозумінням цілі й суті реформи, страхом втратити контроль над місцевою пресою, попасти під прискіпливий контроль такого базового і дієвого інструменту демократії, як вільна місцева преса.

До Асоціації регіональних ЗМІ надходить інформація про намагання влади або змінити напередодні реформи редактора, або відмовити редакціям в бажанні реформуватись, або, всупереч вимогам закону, вигадати якийсь інший, не передбачений законом, більш зручний для влади спосіб реформування.

До речі, чимало чиновників просто не знаю, що вже з 1 січня 2016 року місцеві ради не мають повноважень призначати або звільняти редакторів друкованих ЗМІ, співзасновниками яких вони є. Відповідні зміни внесені в Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Подекуди колективам «забороняють» йти в перший етап реформування (хоча право вибору етапу надане колективам редакцій законом), не приймають від них офіційно поданих відповідно до закону пропозицій (є випадки, коли їх просто не реєструють), здійснюють тиск на колективи редакцій.

У зв’язку з цим Асоціація регіональних ЗМІ проводитиме моніторинг процесу реформування комунальної преси в області та наполягатиме на скасуванні будь-яких протизаконних рішень органів державної влади та місцевого самоврядування.


Довідково.
Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачає два етапи: перший – у 2016 році, другий – 2017–2018 роки. Державні та комунальні друковані ЗМІ, які не будуть реформовані, з 2019 року ліквідуються. Трудові колективи державних та комунальних друкованих ЗМІ мають пріоритетне право у визначенні способу та термінів реформування. До 31 березня 2016 року в усіх редакціях державних та комунальних друкованих ЗМІ мають пройти збори трудових колективів, на яких визначається спосіб та терміни реформування цих ЗМІ. Міські ради, районні та обласні ради та держадміністрації на підставі рішення трудових колективів друкованих ЗМІ повинні протягом місяця з дня проведення зборів ухвалити свої рішення про вихід зі складу співзасновників друкованих ЗМІ.

 


Олександр Назаренко, голова Асоціації регіональних ЗМІ

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини