Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 15:27:11

Обговорено сучасний стан використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами

01.03.2016   08:18Агенцiя

29 лютого заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів нараду щодо сучасного стану використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями на землях сільськогосподарського призначення, а також шляхів вирішення питань прав власності (користування) на зазначені земельні ділянки з метою збереження лісосмуг для потреб сільського та лісового господарства.

Участь у засіданні взяли депутати обласної ради Юрій Болоховець і Дмитро Блауш, начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Олександр Колотілін, директор КП «Чернігівоблагроліс» Іван Донець, начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури області Лілія Федорченко, начальник відділу прокуратури Чернігівської області Ігор Олейніков та інші.

Арсен Дідур нагадав присутнім, що 12 лютого поточного року на адресу обласної ради надійшла інформація прокурора Чернігівської області «Про проблемні питання в сфері протидії порушенням у сфері лісокористування».

Керівник зауважив, що проблема озвучена прокурором області є непроста і вона не вирішується більше 20 років.

Заступник голови обласної ради наголосив, що оскільки, лісосмуги є невід'ємною складовою полів, а їх головна функція – захист ріллі від водної та вітрової ерозії, підвищення врожайності сількогосподарських культур, необхідно розробити механізм для передачі (закріплення) їх в повному обсязі за власниками (орендарями) чи користувачами землі з покладанням на них всієї повноти відповідальності за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства під час проведення рубок та інших заходів догляду.

Лілія Федорченко зазначила, що у правовому полі не врегульоване питання щодо використання лісосмуг, до того ж на даний час не визначено, до якої категорії відносяться землі лісопосадки.

За словами Олександра Колотіліна, із 10 тис. га полезахисних смуг лише близько 1 тис. га перебуває у користуванні сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств і 8,5 тис. га - землі запасу.

Леонід Бурковський підкреслив важливість полезахисних смуг та наголосив на необхідності проведення інвентаризації захисних насаджень лінійного типу, віднесених до лісового фонду – полезахисних і садозахисних лісосмуг.

По завершенню дискусії, учасники наради рекомендували обласній державній адміністрації створити відповідні комісії при райдержадміністраціях, які б провели найближчим часом інвентаризацію захисних насаджень із зазначенням землекористувачів.

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини