Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 12:45:00

Обговорено сучасний стан використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами

01.03.2016   08:18Агенцiя

29 лютого заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів нараду щодо сучасного стану використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями на землях сільськогосподарського призначення, а також шляхів вирішення питань прав власності (користування) на зазначені земельні ділянки з метою збереження лісосмуг для потреб сільського та лісового господарства.

Участь у засіданні взяли депутати обласної ради Юрій Болоховець і Дмитро Блауш, начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Олександр Колотілін, директор КП «Чернігівоблагроліс» Іван Донець, начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури області Лілія Федорченко, начальник відділу прокуратури Чернігівської області Ігор Олейніков та інші.

Арсен Дідур нагадав присутнім, що 12 лютого поточного року на адресу обласної ради надійшла інформація прокурора Чернігівської області «Про проблемні питання в сфері протидії порушенням у сфері лісокористування».

Керівник зауважив, що проблема озвучена прокурором області є непроста і вона не вирішується більше 20 років.

Заступник голови обласної ради наголосив, що оскільки, лісосмуги є невід'ємною складовою полів, а їх головна функція – захист ріллі від водної та вітрової ерозії, підвищення врожайності сількогосподарських культур, необхідно розробити механізм для передачі (закріплення) їх в повному обсязі за власниками (орендарями) чи користувачами землі з покладанням на них всієї повноти відповідальності за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства під час проведення рубок та інших заходів догляду.

Лілія Федорченко зазначила, що у правовому полі не врегульоване питання щодо використання лісосмуг, до того ж на даний час не визначено, до якої категорії відносяться землі лісопосадки.

За словами Олександра Колотіліна, із 10 тис. га полезахисних смуг лише близько 1 тис. га перебуває у користуванні сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств і 8,5 тис. га - землі запасу.

Леонід Бурковський підкреслив важливість полезахисних смуг та наголосив на необхідності проведення інвентаризації захисних насаджень лінійного типу, віднесених до лісового фонду – полезахисних і садозахисних лісосмуг.

По завершенню дискусії, учасники наради рекомендували обласній державній адміністрації створити відповідні комісії при райдержадміністраціях, які б провели найближчим часом інвентаризацію захисних насаджень із зазначенням землекористувачів.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину знайшли та затримали двох осіб за заволодіння мотоциклом

Чернігівські поліцейські за годину знайшли та затримали двох осіб за заволодіння мотоциклом 09:57

Інформація про зникнення транспортного засобу надійшла до поліції близько п’ятої години вечора.

У незаконному отриманні грошових переказів на 50 тисяч доларів США підозрюють працівників державного банку в Чернігові

У незаконному отриманні грошових переказів на 50 тисяч доларів США підозрюють працівників державного банку в Чернігові 09:47

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури чотирьом банківським працівникам повідомлено про підозру щодо несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі (ч. 3 ст. 362 КК України) та у підробці засобів доступу до банківських рахунків (ч. 2 ст. 200 КК України), вчинених за попередньою змовою групою осіб.

Усі жанри для читачів представляє новий «Літературний Чернігів»

Усі жанри для читачів представляє новий «Літературний Чернігів» 09:44

На сторінках найновішого щоквартального мистецького журналу «Літературний Чернігів» /№ 2 (94) за 2021 рік/ літературної спілки «Чернігів» вміщені твори, як відомих на Чернігівщині та в Україні авторів, так і молодих.

Велике будівництво: На Чернігівщині ремонтують ділянку траси Н-07 біля села Петрівка

Велике будівництво: На Чернігівщині ремонтують ділянку траси Н-07 біля села Петрівка 09:36

У 2021 році у Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини