Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 31 грудня, 10:11:30

На проміжні вибори треба більше 12 мільйонів

27.02.2016   09:12Агенцiя

Для організації та проведення проміжних виборів народних депутатів в одномандатних виборчих округах № 23 (Волинська область), № 27 (місто Дніпропетровськ) та № 206 (місто Чернігів), які наразі з різних причин не представлені парламентаріями у Верховній Раді, необхідно 12 млн. 681 тис. грн. Про це заявив журналістам голова ЦВК Михайло Охендовський.

«Якщо ми говоримо про загальну вартість виборів у трьох округах (23, 27, 206 - ред.), то вона становитиме 12 млн 681 тис. грн, за попередніми підрахунками ЦВК», - сказав він.

Зокрема, голова ЦВК уточнив, що вибори в 23 окрузі коштуватимуть 5 млн 750 тис. грн, 27 - 2 млн 680 тис. грн, 204 - 4 млн 241 тис. грн.

Водночас голова ЦВК додав, що ця цифра може дещо змінитися, якщо вибори проводитимуться після 1 травня. За його словами, швидше за все так і відбудеться, оскільки з цього часу планується зростання мінімальної заробітної плати.

Охендовський також зазначив, що загалом законом про Державний бюджет на 2016 рік Центральній виборчій комісії на проведення виборів народних депутатів, а фактично йдеться про проміжні вибори, передбачено 19 млн 667 тис. грн.

Разом з тим, він наголосив, що наразі до ЦВК вже надійшла постанова ВР про дострокове припинення повноважень народного депутата Владислава Атрошенка, обраного на позачергових парламентських виборах 2014 року по ОВО № 206, що дає змогу Комісії призначати у відповідному окрузі проміжні вибори. Проте голова ЦВК відзначив, що крім 206-го округу проміжні вибори потрібно буде також призначати і в округах № 23 і 27, але, за його даними, у Комісії поки відсутні всі необхідні документи, аби мати змогу прийняти відповідне рішення.

Так, Охендовський зауважив, що Верховною Радою було проголосовано постанову про дострокове припинення повноважень народного депутата Бориса Філатова (округ № 27 - ред.), проте невдовзі була зареєстрована постанова про скасування цього голосування, до моменту огляду якої Голова ВР не може підписати постанову про припинення депутатських повноважень Філатова й відповідно направити її до ЦВК. Також він наголосив, що досі до Комісії не надійшло і документів, що підтверджують смерть народного депутата Ігоря Єремеєва (округ № 23 - ред.).  

За його словами, без зазначених документів проміжні вибори не можуть бути призначені. Охендовський підкреслив, що наразі питання призначення проміжних виборів в зазначених округах вже вийшло за межі правового поля, тому виходячи «з критерію розумності» мають бути призначені на одну дату після надходження до ЦВК всіх необхідних документів.

«На цьому тижні члени Комісії - куратори відповідних регіонів України звернулись до Верховної Ради з проханням, по-перше, надати копію свідоцтва про смерть народного депутата Єремеєва, а також надіслати невідкладно після її підписання і оформлення постанови Верховної Ради про дострокове припинення повноважень народного депутата України в окрузі № 27», - додав Охендовський.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини