Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 листопада, 05:30:57

35 вулиць Чернігова підлягають перейменуванню

18.02.2016   11:18Агенцiя

16 лютого у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м. Чернігова.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Чернігові триває процес перейменування ряду вулиць.

Як зазначили в управлінні архітектури та містобудування міської ради, складений перелік назв вулиць, що підпадають під дію закону про декомунізацію і мають бути перейменовані до 21 лютого.

Так, комісія вирішила повернути історичні назви 2-м вулицям міста:

частині вулиці Горького (від вулиці Преображенської до вулиці Котляревського) – вулиця Гонча (без зміни поштової нумерації будинків) та вулиці Тельмана – вулиця Андріївська.

Іншій частині вулиці Горького присвоєно назву Музейна.

Щодо більшої частини вулиць, які слід перейменувати, робоча група вивчила думку громадськості. Зокрема, взято до уваги пропозицію мешканців вулиці Єрьоменка щодо присвоєння їй назви – вулиця Лугова.

Вулицю Воїнів-інтернаціоналістів за ініціативою Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану вирішили перейменувати на честь Олега Михнюка.

Олег Михнюк – військовик, громадський діяч, ветеран війни в Афганістані, був заступником голови Української Спілки ветеранів Афганістану, активіст Революції Гідності, учасник війни на Сході України, загинув під час боїв на Луганщині, нагороджений орденом «За мужність» І ступеня (посмертно), Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Крім того, комісія запропонувала присвоїти наступні назви:
вулиці Войкова - вулиця В’ячеслава Чорновола;
2-у провулку Ворошилова - вулиця Волонтерів;
3-у провулку Ворошилова - вулиця Добровольців;
вулиці Примакова - вулиця Ринкова;
вулиці Одинцова - вулиця Захисників України;
вулиці Орджонiкiдзе - вулиця Земська;
вулиці Островського - вулиця Іоанна Максимовича;
провулку Червоногвардійський - провулок Льотний та ряд ін.

Останні новини Чернігівщини

Просив неправомірну вигоду за непроведення перевірок ДАБІ – посадовця засуджено до 5 років за ґратами 17:48

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винним колишнього начальника відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області у проханні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

За працевлаштування молоді можна отримати компенсацію 17:26

Служба зайнятості допомагає молоді зробити перші кроки в кар’єрі, а роботодавцям — отримати фінансову підтримку за працевлаштування молодих спеціалістів.

Рятувальники Чернігівщини 100 разів залучалися до ліквідації пожеж та проведення інших невідкладних робіт 17:05

Упродовж минулого тижня (з 27 жовтня по 03 листопада 2025 року) вогнеборці ліквідували 43 пожежі, з яких: 24 - у житловому секторі, 7 - на об’єктах, 5 – на транспорті, 4 - у природних екологічних системах та 3 - інші.

“RetroHits” — енергія добра крізь час 16:34

Найяскравіша музика минулих десятиліть 1-го листопада 2025 року звучала зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру. Солісти філармонійного центру представили глядачам наповнені драйвом, емоціями та неповторною атмосферою популярні пісні 80-90 років у програмі “RetroHits”.

Співпраця з роботодавцями триває 16:10

«Зустрічаємося з роботодавцями, щоб не лише чути потреби бізнесу, а й діяти разом — оперативно та ефективно задля розвитку підприємств та працевлаштування людей». Про це сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час робочого візиту до Ніжина.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини