Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 листопада, 13:52:17

Захисники країни отримують соціальну підтримку

29.01.2016   08:22Агенцiя

Статус учасника бойових дій в Україні отримали вже понад 100 тисяч військовослужбовців і працівників Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції. Про це зазначила речник Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

У нашій області такий статус мають кілька тисяч захисників країни. 291 мешканцю Чернігівщини із 139 сімей загиблих військовослужбовців встановлено статус «член сім’ї загиблого».

На підтримку бійців, які стали на захист країни в Донецькій і Луганській областях, а також членів їх сімей, спрямовано державні цільові програми соціального захисту. Державою, зокрема, передбачено забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням та психологічною реабілітацією. Так, у минулому році 353 учасники АТО з Чернігівщини пройшли лікування в оздоровчих закладах та реабілітаційних установах.

Також діє програма забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та тих, хто стали інвалідами. Житло вже отримали 23 родини, у тому числі 5 квартир надано учасникам бойових дій, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

Надзвичайно важливою є соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції після повернення їх із зони бойових дій. Цим питанням опікуються як працівники системи соціального захисту населення, силових структур, роботодавці, так і громадські організації. На сьогодні 86 бійців уже пройшли підготовку за професією «Водій автотранспортних засобів», 8 – навчання з питань організації службової діяльності.

Ця робота триватиме і надалі. Тим більше, що в державному бюджеті на 2016 рік передбачено кошти на здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників АТО.

Крім державних програм соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, на Чернігівщині діють обласна та місцеві програми. Так, майже три тисячі сімсот родин отримали матеріальну допомогу на суму 7,6 мільйона гривень. Крім того, допомогу по господарству — заготівля сіна, ремонт приміщень, випас худоби тощо — отримали 683 сім’ї, допомогу дровами, твердим паливом та скрапленим газом – 960.

Останні новини Чернігівщини

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39

Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.

У Чернігові вшанували Героїв до Дня Гідності та Свободи 12:38

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня у Чернігові провели урочистий захід на знак поваги до патріотизму та мужності співгромадян, які стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору під час Помаранчевої революції у 2004-му та революції Гідності у 2013-2014 роках.

На Чернігівщині внаслідок російської атаки загинула жінка: поліція документує злочин росії

На Чернігівщині внаслідок російської атаки загинула жінка: поліція документує злочин росії 10:51

Вчора російська армія вкотре атакувала Чернігівщину безпілотниками. У Понорницькій громаді Новгород-Сіверського району ударний безпілотник поцілив по продовольчому магазину - загинула співробітниця, 1969 р.н.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини