Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 13:37:42

Росія з сьогоднішнього дня припиняє дію договору про ЗВТ з Україною

01.01.2016   10:49Агенцiя

Дія договору припиняє вільну торгівлю з 1 січня.

Дія договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною зупинено з 1 січня. Відповідний закон був прийнятий Держдумою, схвалений Радою Федерації і підписаний президентом РФ.

Рішення влади РФ обґрунтували тим, що з 1 січня 2016 року набула чинності угода про ЗВТ між Україною і Європейським Союзом, і при цьому не були прийняті юридично зобов'язуючі домовленості, знімають російські заклопотаності.

Докорінна зміна обставин, які були суттєво важливі для РФ при укладенні договору про зону вільної торгівлі між РФ і Україною, зазначалося в супровідних матеріалах до проекту закону.

Документ передбачає, що рішення про відновлення Росією дії даного договору буде прийматися президентом РФ. Володимир Путін своїм указом від 30 грудня вже зробив виняток для експортного мита на газ, частково зберігши для неї режим ЗВТ. В указі, який робить виняток, зазначається, що мова йде про "експорт природного газу в газоподібному стані".

Вихід з договору про ЗВТ означає, що у РФ щодо поставок з України з 1 січня буде діяти "режим найбільшого сприяння" (РНС), тобто єдиний митний тариф ЄАЕС.

Як повідомлялося, Порошенко підписав закон про скорочення термінів контролю гуманітарної допомоги.

У зв'язку з викладеним міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило разом з іншими органами виконавчої влади наступні пропозиції:

Порошенко підписав закон про введення економічних санкцій відносно РФ.

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.