Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 11:53:06

Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць

24.03.2012   10:48Агенцiя

З метою сприяння ефективній зайнятості населення та підвищення рівня його життя в області запроваджено ефективні економічні та організаційно-правові механізми, спрямовані на розширення сфери застосування праці, зменшення обсягів тіньової зайнятості, підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили.

Започатковані послідовні дії обласної державної адміністрації з реалізації законодавства у сфері зайнятості, налагодження соціального діалогу на обласному рівні між владою, роботодавцями та профспілками сприяли покращанню ситуації на ринку праці області.

Показник рівня зайнятості населення у віці 15–70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, за 9 місяців 2011 року склав 59,7%, в середньому по країні – 59,5%.

Торік в області створено 20,8 тис. нових робочих місць, що на 15,3% більше, ніж у 2010 році. З них кожне 7 робоче місце – у сільській місцевості. Це дало можливість впровадити гнучку систему робочих місць відповідно до пріоритетів розвитку агропромислової інтеграції та розширити діапазон неаграрних видів трудової діяльності сільського населення, що й надалі має розвиватись.

У 2012 році є підстави для прогнозування подальшої стабілізації тенденцій у сфері зайнятості населення області, яка обумовлена розширенням сфери прикладання праці, подальшим стимулюванням попиту на робочу силу, у т.ч. за рахунок реалізації активних програм сприяння зайнятості, розвитку будівництва, промисловості, інших видів економічної діяльності. Тобто мають створюватися ефективні робочі місця та відповідати стратегії регіонального розвитку.

Впродовж року має бути створено не менше 15,7 тис. нових робочих місць з належними умовами та достойною оплатою праці, зокрема, в сферах, що розвиваються: торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 9,1 тис.; переробній промисловості – 1,6 тис.; діяльності транспорту та зв’язку – 1,3 тис.; сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві – 1,2 тис.; будівництві – 0,4 тис.

Це дасть можливість зростанню доходів самих працівників, забезпечить вищу, ніж сьогодні досягнуто, продуктивність праці, і як наслідок, надходження до бюджету пенсійної системи.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт 09:38

Ще 12 нових автомобілів «Renault Duster» отримали центри первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини.

У Талалаївській об’єднаній громаді відкрили

У Талалаївській об’єднаній громаді відкрили "Інклюзивно-ресурсний центр" 08:42

У новій комунальній установі будуть опікуватися дітьми з особливими освітніми потребами. У штаті «Інклюзивно-ресурсного центру» є вчитель-логопед, дефектолог та практичний психолог, зазначено на сайті громади.

Чернігівці вчилися встановленню справедливості щодо репресованих комуністичним режимом

Чернігівці вчилися встановленню справедливості щодо репресованих комуністичним режимом 08:35

«Проблематика і досягнення процесу реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму» — під такою назвою 7 грудня у Києві проведено семінар, який організували Український інститут національної пам’яті та Національна комісія з реабілітації репресованих — жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, за участю чернігівців.

ТОВ

ТОВ "ТРАНС ЛАЙН ГРУП" знайшов працівників У Ріпках 08:17

Нещодавно у пошуках майстрів, водіїв автотранспортних засобів та дорожніх робітників до Ріпкинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості звернувся чернігівський роботодавець ТОВ «ТРАНС ЛАЙН ГРУП».

Іво Бобул: концерт на сцені Філармонійного центру

Іво Бобул: концерт на сцені Філармонійного центру 08:07

Народний артист України Іво Бобул 7 грудня з сольним концертом виступив перед чернігівськими глядачами на сцені обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини