Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 20:54:17

Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць

24.03.2012   10:48Агенцiя

З метою сприяння ефективній зайнятості населення та підвищення рівня його життя в області запроваджено ефективні економічні та організаційно-правові механізми, спрямовані на розширення сфери застосування праці, зменшення обсягів тіньової зайнятості, підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили.

Започатковані послідовні дії обласної державної адміністрації з реалізації законодавства у сфері зайнятості, налагодження соціального діалогу на обласному рівні між владою, роботодавцями та профспілками сприяли покращанню ситуації на ринку праці області.

Показник рівня зайнятості населення у віці 15–70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, за 9 місяців 2011 року склав 59,7%, в середньому по країні – 59,5%.

Торік в області створено 20,8 тис. нових робочих місць, що на 15,3% більше, ніж у 2010 році. З них кожне 7 робоче місце – у сільській місцевості. Це дало можливість впровадити гнучку систему робочих місць відповідно до пріоритетів розвитку агропромислової інтеграції та розширити діапазон неаграрних видів трудової діяльності сільського населення, що й надалі має розвиватись.

У 2012 році є підстави для прогнозування подальшої стабілізації тенденцій у сфері зайнятості населення області, яка обумовлена розширенням сфери прикладання праці, подальшим стимулюванням попиту на робочу силу, у т.ч. за рахунок реалізації активних програм сприяння зайнятості, розвитку будівництва, промисловості, інших видів економічної діяльності. Тобто мають створюватися ефективні робочі місця та відповідати стратегії регіонального розвитку.

Впродовж року має бути створено не менше 15,7 тис. нових робочих місць з належними умовами та достойною оплатою праці, зокрема, в сферах, що розвиваються: торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 9,1 тис.; переробній промисловості – 1,6 тис.; діяльності транспорту та зв’язку – 1,3 тис.; сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві – 1,2 тис.; будівництві – 0,4 тис.

Це дасть можливість зростанню доходів самих працівників, забезпечить вищу, ніж сьогодні досягнуто, продуктивність праці, і як наслідок, надходження до бюджету пенсійної системи.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.