Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 02:43:40

Міжрегіональна веб-конференція “Вивчення кращих управлінських практик та обмін успішним регіональним досвідом органів місцевого самоврядування”

24.03.2012   10:41

“Територіальна громада – то живий організм. Його життя значною мірою залежить від того, як швидко ми зможемо зорієнтуватися у світі що змінився, як працюватиме голова, чи розумітимуть і підтримуватимуть його ініціативи земляки”, – таку думку висловив Старунський сільський голова Богородчанського району Івано-Франківської області Іван Мосюк під час міжрегіональної веб-конференції “Вивчення кращих управлінських практик та обмін успішним регіональним досвідом органів місцевого самоврядування”. Привели її три центри перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів – Чернігівський, Миколаївський та Івано-Франківський для голів територіальних громад, що нині є слухачами закладів.

В роботі віртуального “круглого столу” взяли участь керуючий справами виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Сергій Фесенко, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, в.о. начальника головного управління економіки Миколаївської облдержадміністрації Михайло Тульський, сільські голови, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.

Колеги зустрілися в такий спосіб для обміну успішними практиками, що існують у різних регіонах України, насамперед із такого важливого напряму як реалізація проектів місцевого розвитку, а саме облаштування водогонів, ФАПів, будинків творчості, туристичних центрів, застосування енергозберігаючих технологій, розвитку зеленого туризму, вирішення соціальних проблем та багато іншого корисного. Як з’ясувалося, минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце щодо обсягів залучених коштів за конкурсами Фонду сприяння місцевого самоврядування України, а Миколаївська – за кількість поданих проектів. Більше того, за весь час існування такої форми роботи половина територіальних громад Прикарпаття в різні роки подавали свої проекти, лише минулого року – 48, 11 з них виявилися успішними. Чернігівщина минулого року виграла п’ять таких проектів.

Наголошувалося й на існуючих проблемах, насамперед, пов’язаних з тим, що місцеві органи влади мають забезпечити свою частку у співфінансуванні проектів, а також кадровому потенціалі та його можливостях. Промовці від областей зазначали – крім державних є ще міжнародні кошти: проекти ПРООН, Європейського Союзу. Треба вчитися залучати їх, розширяти наявне коло, а головне – бажати працювати і не боятися нового напряму роботи. Більше того, обласна та районі влади можуть започатковувати власні конкурси – такі приклади наводилися.


Веб-конферецнія тривала вдвічі більше запланованого часу. Її учасники прийшли до висновку про необхідність продовження діалогу та обміну між органами місцевого самоврядування різних регіонів України для поєднання їх зусиль з питань місцевого розвитку.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 633 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 633 нових випадки COVID-19 22:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 25 жовтня в області зафіксовано 633 нових випадки COVID-19.

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 25 по 31 жовтня

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 25 по 31 жовтня 16:42

У Чернігові всі центри масової вакцинації населення проти COVID-19 цього тижня в будні дні працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год., у вихідні – з 10.00 до 16.00 год.

«Намагаємося економити кисень, щоб зберегти для тих, хто у важкому стані», - Владислав Кухар про нестачу кисню в чернігівських лікарнях через зупинку його поставок

«Намагаємося економити кисень, щоб зберегти для тих, хто у важкому стані», - Владислав Кухар про нестачу кисню в чернігівських лікарнях через зупинку його поставок 16:37

Сьогодні, 25 жовтня, у Чернігівський міській раді відбувся брифінг стосовно ситуації з поширення коронавірусної інфекції, на якому генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар повідомив про критичну ситуацію з киснем, яка виникла у місті через невиконання постачальниками своїх зобов’язань.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 16:30

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

22,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

22,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 25 жовтня в області щеплено 415 694 особи (51% від загальної кількості населення).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини