Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 10:00:31

Відбулася перша сесія новообраної обласної ради сьомого скликання

24.11.2015   08:06Агенцiя

Згідно з чинним законодавством, перша сесія обласної ради, яка відкрилася 23 листопада, була скликана обласною територіальною виборчою комісією.

Відкрила пленарне засідання голова комісії Валентина Багрова. Вона поінформувала новообраних депутатів про підсумки виборів до обласного представницького органу, що відбулися 25 жовтня. За її словами, у виборах до обласної ради взяли участь 12 обласних організацій політичних партій, від яких, згідно поданих виборчих списків, обласною виборчою комісією було зареєстровано 601 кандидат в депутати.

Відповідно до Закону про місцеві вибори, розглянувши протоколи районних і міських міст обласного значення територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі, обласна територіальна виборча комісія встановила результати виборів депутатів обласної ради сьомого скликання.

Загалом, на виборах депутатів обласної ради 25 жовтня поточного року до списків виборців для голосування було включено 847 642 виборців. У голосуванні взяли участь 412 906 виборців або 48,7 відсотка. Результати голосування комісія оприлюднила в Чернігівській обласній газеті «Деснянська правда» за 5 листопада поточного року.

Як поінформувала Валентина Багрова, загальний склад Чернігівської обласної ради становить 64 депутатські мандати. Ця ж кількість новообраних депутатів обласною виборчою комісією зареєстрована:
- від обласної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 12 депутатів із 12 отриманих депутатських мандатів;
- від обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка - 12 депутатів із 12 отриманих депутатських мандатів;
- від обласної організації Політичної партії «Наш край» - 11 депутатів із 11 отриманих депутатських мандатів;
- від обласної партійної організації політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» - 11 депутатів із 11 отриманих депутатських мандатів;
- від обласної партійної організації Аграрної партії України - 9 депутатів із 9 отриманих депутатських мандатів;
- від обласної партійної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП" - 5 депутатів із 5 отриманих депутатських мандатів;
- від обласної організації Політичної Партії «Опозиційний блок» - 4 депутатів із 4 отриманих депутатських мандатів.

Таким чином, перша сесія обласної ради сьомого скликання є правомочною.

Валентина Багрова також повідомила, що відповідно до статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутатів місцевої ради починаються з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією на першій сесії ради. З цього ж дня завершуються повноваження депутатів ради попереднього скликання.

В роботі сесії взяли участь усі 64 новообрані народні обранці.

Далі роботу першого пленарного засідання ради продовжила тимчасова президія з числа депутатів – представників п'яти партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах.

Народні обранці затвердити порядок денний першого засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання.

До порядку денного вони включити наступні питання:
1. Про обрання голови обласної ради.
2. Про обрання першого заступника голови обласної ради.
3. Про обрання заступника голови обласної ради.

4. Про збереження середньої заробітної плати за депутатом обласної ради шостого скликання Звєрєвим М.В. (Відповідно до статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».)

Після утворення лічильної комісії для організації проведення таємного голосування і визначення його результатів по виборах голови, першого заступника та заступника голови обласної ради, депутати перейшли до безпосереднього обрання голови обласної ради. У ході нетривалих дискусій у бюлетень для таємного голосування по виборах очільника обласної ради були включені кандидатура Олега Авер'янова – депутата від обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка, та кандидатура Ігоря Вдовенка – депутата від обласної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Обидва претенденти на посаду голови облради виступили перед депутатами та розповіли про своє бачення подальшого розвитку регіону. Потім, власне, і відбулося таємне голосування.

Опісля перерви, під час якої лічильна комісія визначала переможця волевиявлення депутатів, було названо ім'я новообраного голови облради. Ним став депутат від крайової організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Вдовенко. За нього проголосували 35 депутатів. Дякуючи своїм колегам за висловлену довіру, новообраний голова заявив про готовність співпрацювати в обласному парламенті з усіма демократичними силами задля розвитку краю, зокрема і щодо розподілу кадрової відповідальності за ті чи інші напрямки спільної депутатської діяльності.

Після обрання на посаду, відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», голова обласної ради з числа своїх колег представив колегам кандидатуру для обрання на посаду свого першого заступника – представника від Політичної партії «Наш край» Валентина Мельничука. За підсумками таємного голосування за цю кандидатуру проголосувало 35 із 64 новообраних депутатів.

У ході обговорення питання про обрання заступника голови обласної ради, представниками обласної організації Радикальної партії була висловлена думка щодо доцільності подальшого існування такої посади. Зважаючи на необхідність проведення консультацій з депутатами щодо цього питання та щодо обрання персонального складу постійних комісій і утворення Президії обласної ради, голова обласного представницького органу Ігор Вдовенко оголосив, що засідання першої сесії новообраної ради буде продовжено 27 листопада.

Ще до завершення першого пленарного засідання, очільник обласної самоврядної влади оголосив про створення в раді депутатських фракцій «Радикальної партії» і «Батьківщина» на чолі з Олегом Авер'яновим та Іваном Якубом.

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини