Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 16:28:46

"ОПОРА" вважає Чернігів "конфліктним" у другому турі виборів мера

13.11.2015   14:09Агенцiя

У 14 із 29 міст, де 15 листопада відбудеться повторне голосування на виборах мера, високий рівень потенційної конфліктності під час голосування та підрахунку голосів, зазначають у Громадянській мережі "ОПОРА".

"Хід передвиборної кампанії та регіональний суспільно-політичний контекст свідчить про те, що є потенційна конфліктність у день повторного голосування і процесу підрахунку в 14 із 29 міст", - сказала координатор парламентських виборчих програм "ОПОРИ" Ольга Айвазовська на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

Вона наголосила, що йдеться про такі міста, як Дніпропетровськ, Павлоград, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Запоріжжя, Нікополь, Бердянськ, Мелітополь, Краматорськ, Миколаїв, Черкаси, Чернігів, Житомир та Ужгород.

За словами О.Айвазовської, саме в цих містах можливі конфліктні ситуації та є ймовірність силового протистояння та подальшого юридичного оскарження результатів голосування.

Що стосується потенційних викликів у день повторного голосування, то "ОПОРА" відносить до таких підкуп виборців, неналежну роботу виборчих комісій, спроби маніпуляції з підрахунком голосів та силові протистояння між самими кандидатами.

Говорячи про негативні прояви передвиборної кампанії перед повторним днем голосування, в "ОПОРІ" відзначають масове поширення так званої брудної агітації, матеріалів передвиборної агітації без відповідних даних і зловживання повноваженнями з боку кандидатів, які обіймають посади в органах місцевого самоврядування.

Зокрема, за словами О.Айвазовської, нинішні міські голови (вони балотуються в 16 містах, в яких відбудеться повторне голосування), безпосередньо не закликають голосувати за них, але "будь-які позитивні оцінки можуть сприйматися як агітація".

Що стосується Києва, то, за її словами, ця проблема також характерна і для столиці. "Досить складно відрізнити діяльність кандидата від діяльності міського голови", - сказала О.Айвазовська, додавши, що кандидатам необхідно було піти у відпустку для того, щоб проводити повноцінну передвиборну кампанію.

В "ОПОРІ" також зазначають, що фінансування передвиборних кампаній учасників виборів залишається непрозорим.

Крім того, мережа "ОПОРА" закликає президента України та Верховну Раду після встановлення результатів повторного голосування 15 листопада і виборів у Маріуполі та Красноармійську 29 листопада невідкладно забезпечити ротацію членів ЦВК, чим підвищити довіру суспільства до цього органу.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.