Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 08:10:27

Технологія одноразового використання виборців застосована міською владою у Чернігові,- народний депутат України Вадим Денисенко. ВІДЕО

31.10.2015   10:17Агенцiя

Попередні підсумки місцевих виборів засвідчили, що використання чорного піару та брудних технологій було значно меншим, ніж у всіх попередніх кампаніях, - заявив народний депутат Вадим Денисенко, член фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» 30 жовтня.

Як один із авторів нового закону про вибори, він пояснив, що застосування пропорційної системи з відкритими списками призвело до боротьби не так між партіями, як до загострення внутрішньопартійної конкуренції.

А нападати на своїх – це як грати проти себе. І в цьому позитивна сторона нового закону. Однак виявилися проблеми, які лежать поза межами будь-яких законів. Йдеться, зокрема, про наше місто  Чернігів, яке прославилося використанням міською владою бюджетних коштів для непрямого підкупу виборців. Бюджетна децентралізація цього року дала можливість місцевому бюджету акумулювати значні суми, які, за здоровою логікою, мали б піти на базові програми розвитку міста.

Однак міська влада притримала ці кошти під вибори, аби роздати 21 мільйон гривень у вигляді одноразових виплат. В.Денисенко переконаний, що не всі кошти буде роздано, і щойно вибори проминуть – не буде і виплат. І наголосив, що місто водночас втратило унікальну можливість ефективного вкладення в інфраструктурні проекти, що дало б довготривалий ефект для всіх мешканців, включно із новими робочими місцями.

«У Чернігові унікальна ситуація взагалі на всьому українському просторі, коли із міського бюджету за кілька тижнів до виборів були виділені гроші,  21 мільйон гривень. Виплати цих 500 гривень на кожного чернігівця будуть розтягнуті до кінця виборчого процесу, …щоб змусити людей проголосувати і в першому і в другому турі за нині діючого мера»,- наголосив Вадим Денисенко. «Невже в Чернігові нікуди було витратити 21 мільйон? Замість того, щоб вкладати гроші в розвиток, їх вкладають виключно в підкуп виборців. Можу гарантувати, що наступного року, якщо цей мер проходить до влади, цих 500 гривень ніхто не побачить. Ніхто їх у бюджет закладати не збирається. Це технологія одноразового використання виборців міста Чернігова», - обурюється Вадим Денисенко. 

Щодо явки виборців, яка за попередніми даними становить близько 46 відсотків, то як для місцевих виборів вона є очікуваною, зауважив народний депутат. Проте вибори ігнорує молодь, і не лише 20-30 років, але й люди середнього покоління - від 30 до 45 років. І це є справжньою проблемою, причому проблемою для самої ж молоді, яка вручає своє майбутнє у руки батьків, дідусів і бабусь, які голосують суттєво інакше. Тому Вадим Денисенко, користуючись медійним майданчиком, звернувся окремо до молоді Чернігова із закликом не полінуватися прийти на вибори мера міста, другий тур яких відбудеться 15 листопада. 

Він також повідомив, що перед другим туром виборів міських голів Блок Петра Порошенка «Солідарність» вирішив звернутися до всіх проєвропейських партій із закликом зробити все можливе, щоб не допустити до влади колишніх регіоналів, як би вони зараз не називалися. Від імені однопартійців  народний депутат звернувся до представників проєвропейських партій, які набрали суттєві відсотки на місцевих виборах у Чернігові: «Ми закликаємо підтримати кандидата у мери Чернігова, якого підтримав  Блок Петра Порошенка, тому що проти нього іде людина, яка до останнього трималася у Партії регіонів і до останнього вважала, що Янукович може повернутися».

У загальноукраїнському масштабі станом на 29 жовтня зафіксовано 294 факти підкупу виборців.  За словами В.Денисенка, по країні масово скупалися голоси, але міліція лише фіксує певні порушення. Однак  скільки справ буде доведено до суду – невідомо. Тому питання до правоохоронних органів залишаються відкритими.


Вікторія Полякова

PR

ВІДЕО  прес-центру «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина»


 

Останні новини Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись  майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини 07:38

Упродовж січня-листопада 2021 року за виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування звернулись 65,8 тис працюючих громадян Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:37

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території Чернігівської області за період з 8:00 06 грудня по 8:00 07 грудня 2021 року

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові 07:35

Учасниця проєкту «Бізнес-акселератор» Ярослава Крамаренко розповіла про свою мрію — арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення 07:28

Прилуцька міська рада не може надати платіжні доручення для проведення відшкодування заходів із енергозбереження за програмою «Енергодім» для двох ОСББ (вул. Земська та вм 12).

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада 07:18

На Чернігівщині триває реалізація міжнародного проєкту «Я – Медіа».