Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 серпня, 01:23:19

Телеканали у Чернігові інформують про волонтерство та благодійність частіше, ніж у великих містах. ВІДЕО

30.10.2015   16:17Агенцiя

Про це 29 жовтня під час круглого столу "Чернігів: синергія у трикутнику "громада-влада-ЗМІ" розповів керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», голова Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев.

Він повідомив, що Українським форумом благодійників (УФБ), Асоціацією «Спільний простір» та Комітетом «Рівність можливостей» був проведений моніторинг висвітлення волонтерства, благодійництва на регіональних телеканалах у 9 областях України та Сєвєродонецьку. Проект проходив з квітня по  вересень цього року. Згідно вибірки експерти досліджували новинний ефір в прайм-тайм однієї державної телекомпанії та одного приватного телеканалу.

«Цей моніторинг є безконфліктним, - наголосив Олександр Чекмишев. – Хоча це дослідження виявило деякі цікаві тенденції. Наприклад, Львівська ОДТРК не називає тих, хто стоїть за інформаційним приводом. Тобто повністю відсутні суб’єкти».

У Чернігові телеканали моніторили з 15 серпня по 15 вересня. До вибірки були включені два телеканали: ТК «Дитинець» та ОДТРК «Сівер-Центр».  Моніторинг показав, що близько 10% від загального ефірного часу новин в прайм-тайм телекомпанії присвятили сюжетам про благодійність, волонтерів та бійців АТО.
Загалом за досліджуваний період телеканали показали 38 сюжетів. ОДТРК «Сівер-Центр» - 16 сюжетів (хронометраж 2926 секунд), а ТК «Дитинець» трішки більше - 22 сюжети (4559 секунд). Слід відмітити, що на ОДТРК «Сівер-центр» виходить програма «Я люблю Україну», у якій багато уваги приділяється саме волонтерській діяльності, сім’ям героїв та роботі благодійників. Отже, наше місто показало непогані результати у порівнянні з іншими містами України. За словами Олександра Чекмишева у Чернігові знають про волонтерську діяльність та  благодійність, про неї говорять та  інформаційно підтримують.

Основними темами для телеканалів було висвітлення заходів, які проводилися волонтерами та благодійниками. У ході дослідження були визначені категорії, за якими ділилися ці сюжети: влада, бізнес та волонтерство. За даними моніторингу «Дитинець» частіше транслював сюжети про діяльність волонтерів і влади, практично у співвідношенні 50 % на 50 %. А от «Сівер-центр» у інформаційних сюжетах згадував про волонтерську та благодійницьку діяльність в контексті влада, бізнес, волонтери. Слід відмітити, що на думку експертів якби громадськість не давала інформаційних приводів, то і знімати було б нічого.

У обговоренні синергії трикутника «громада-влада-ЗМІ»  взяли участь волонтери, громадські активісти, представники влади та ЗМІ. Цікаво, але присутніх і здивувала, і потішила така кількість інформації на чернігівських телеканалах. Хоча дехто з волонтерів ображається на журналістів, вважаючи, що ті не дуже прагнуть занурятися у їхні проблеми і беруть лише інформацію, що лежить на поверхні.

Не зважаючи на деякі протилежні думки та точки зору, учасники дискусії погодилися із тезою, що засоби масової інформації – це комунікатор суспільства, саме вони мають доносити інформацію та людські історії до глядачів, читачів, слухачів. І дуже важливо в епоху комунікацій використовувати інформацію для життя, для об’єднання суспільства, для створення дійсно ефективного комунікативного трикутника «громада – влада - ЗМІ».

Прес-центр «Місцеві вибори – 2015. Чернігівщина»

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:33

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 04 серпня по 8:00 05 серпня 2022 року

Чернігівська спецпрокуратура: комерційне підприємство поверне майно МОУ на суму 2,6 млн грн

Чернігівська спецпрокуратура: комерційне підприємство поверне майно МОУ на суму 2,6 млн грн 15:29

03.08.2022 Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону до комерційного підприємства про повернення майна, яке належить Міністерству оборони України.

Засуджено особу за крадіжку у своєї матері

Засуджено особу за крадіжку у своєї матері 15:27

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні по обвинуваченню мешканця м. Прилуки у вчиненні крадіжки виробу з золота у власної матері

У Чернігові відділення Укрпошти 14003 змінило адресу 15:19

Відтепер відділення поштового зв’язку 14003 в Чернігові буде працювати в найбільшому мікрорайоні міста – «Масани» за адресою вул. Незалежності, 25.

Чернігівщина визначає перспективи та пріоритети планів відновлення громад

Чернігівщина визначає перспективи та пріоритети планів відновлення громад 15:12

Представники Центру «Доброчин» обговорили питання відновлення громад на зустрічах в Городнянській, Ріпкинській та Менській громадах Чернігівської області, які пройшли 3 – 4 серпня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини