Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 серпня, 00:40:35

Перші кроки "Самопомочі" в Чернігівській міській раді

30.10.2015   13:28

За результатами виборів до міської ради від політичної партії Об’єднання «Самопоміч» проходить п’ять депутатів, у тому числі, і кандидат в мери Володимир Зуб та 1-й номер в списку – голова Чернігівської міської організації Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Ольга Хоніч.

Новообрані депутати міської ради та народний депутат Верховної Ради України від «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова розповіли про перші кроки фракції «Самопоміч» в Чернігівській міській раді.

По-перше, це робота над максимальною прозорістю та публічністю місцевої влади. «Об’єднання «Самопоміч» завжди виступає за те, щоб громада більше знала та впливала на процес прийняття рішень. А для цього в Регламент Чернігівської міської ради, Положення про комісії міської ради та Статут територіальної громади міста Чернігова мають бути внесені суттєві зміни. Насамперед, це запровадження можливості он-лайн трансляції засідання сесій, комісій, звітів комунальних підприємств, будь-яких інших нарад органів міської ради, а також громадських слухань і обговорень. Крім того, необхідно передбачити зручний механізм доступу громадян до будь-яких засідань комітетів виконавчої влади.

По-друге, це прозора й ефективна кадрова політика. Справа в тому, що за довгі роки правління містом депутати міськради та громада фактично були позбавлені впливу на ті чи інші кадрові призначення. Необхідно, щоб чиновників, які несуть відповідальність за розподіл бюджету та реалізацію тих чи інших програм, обирали шляхом прозорого конкурсу. Також важливим фактором є входження до виконкому міської ради представників незалежних громадських організацій. Адже цей орган довгі роки був не колегіальним, а «ручним».

По-третє, це ефективна бюджетна політика та прозорість бюджетних витрат. Бюджетні витрати мають базуватися на Стратегії розвитку міста. Має бути чітка та прозора структура бюджету, з якою будь-який бажаючий мешканець Чернігова зміг би ознайомитись на сайті. Громадяни мають розуміти, скільки у місцевий бюджет надійшло коштів з продажу землі, майна, оренди, податків на доходи фізичних осіб, тощо. Також повинна бути чітко розписана видаткова частина бюджету, щоб люди знали скільки коштів було витрачено і найголовніше – куди саме.

По-четверте, це запровадження електронного самоврядування. Електронні звернення у Чернігові повинні стати нормою життя. Влада постійно повинна бути на зв'язку з мешканцями міста. Тільки так вона буде дійсно прозорою та ефективною.

І найголовніше, це постійний антикорупційний контроль. Для цього необхідно створити Комісію боротьби з корупцією, яка має перевіряти усі проекти рішень на їх корупційну складову. Адже всі ми знаємо, що більшість земельних рішень – так чи інакше мають порушення.

Володимир Зуб, кандидат на посаду міського голови, подякував усім чернігівцям, що підтримали Об’єднання «Самопоміч» та особисто його на місцевих виборах. «Це велика честь і велика відповідальність», - зазначив він. «У Чернігові люди ще не вірять в нові стандарти та нову якість місцевої політики, але ми, як маленька фракція в Чернігівській міській раді, готові людям довести, що депутати можуть бути іншими», - запевнив Володимир Зуб.

Партійці наголосили на відповідальності новообраних депутатів, що неодноразово декларувалося під час виборчої кампанії. Основними вимогами до депутатів від «Самопомочі» є прозорість і відкритість їх роботи у міській раді. І, у разі недотримання цих вимог, депутати будуть відкликатися.

Анна Романова підкреслила той факт, що у цих місцевих виборах партія "Об’єднання «Самопоміч», яка існує всього рік, вийшла на всеукраїнський рівень. Більше 1000 представників від Самопомочі зайшли в 212 рад з 215 тих, в яких брали участь у виборах. Це означає, що Самопоміч перетворилася з регіональної партії у всеукраїнську і вже не сприймається як суто "галицька" партія.

Пан Зуб акцентував увагу журналістів на свідомому та осмисленому рішенні стати депутатом місцевої ради, а тому робота начальником управління охорони здоров’я Львова не заважатиме йому брати участь в сесіях міськради. Навпаки, управлінський досвід дозволить йому впровадити зміни в галузі охорони здоров’я в Чернігові. «Готовий працювати в комісії по охороні здоров’я та запропонувати новації, котрі були впроваджені в сфері профілактики захворювань у місті Львові», - підкреслив Володимир Іванович та додав, що місцева влада не впливає на тарифи чи контрактну армію, але в її силах працювати так, щоб максимально послабити удар тарифної політики по містянам, щоб люди перестали нести благодійні внески в дитсадки, школи та лікарні.

Учасники прес-конференції висловили сподівання, що кредит довіри, отриманий від народу України, переросте в базову довіру, а «Самопомочі» вдасться впровадити нові стандарти якості в політиці.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:33

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 04 серпня по 8:00 05 серпня 2022 року

Чернігівська спецпрокуратура: комерційне підприємство поверне майно МОУ на суму 2,6 млн грн

Чернігівська спецпрокуратура: комерційне підприємство поверне майно МОУ на суму 2,6 млн грн 15:29

03.08.2022 Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону до комерційного підприємства про повернення майна, яке належить Міністерству оборони України.

Засуджено особу за крадіжку у своєї матері

Засуджено особу за крадіжку у своєї матері 15:27

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні по обвинуваченню мешканця м. Прилуки у вчиненні крадіжки виробу з золота у власної матері

У Чернігові відділення Укрпошти 14003 змінило адресу 15:19

Відтепер відділення поштового зв’язку 14003 в Чернігові буде працювати в найбільшому мікрорайоні міста – «Масани» за адресою вул. Незалежності, 25.

Чернігівщина визначає перспективи та пріоритети планів відновлення громад

Чернігівщина визначає перспективи та пріоритети планів відновлення громад 15:12

Представники Центру «Доброчин» обговорили питання відновлення громад на зустрічах в Городнянській, Ріпкинській та Менській громадах Чернігівської області, які пройшли 3 – 4 серпня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини