У Чернігові на місцевих виборах нова партія "Наш Край" вирвалась у лідери, - соціологи. ВІДЕО
У Чернігові на місцевих виборах нова політична сила в Україні – партія «НАШ КРАЙ» – вирвалася в лідери, обігнавши зокрема й партію влади «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ».
![](/uploads/12101-m.jpg)
Про це свідчать дані Аналітичного центру «Соціомодус», що проводив екзит-пол у Чернігові в день виборів 25 жовтня.
«Це унікальна ситуація для політичного поля Україні», – зазначили соціологи.
Зокрема, згідно з результатами екзит-полу у виборах до Чернігівської міської ради Чернігівська міська партійна організація політичної партії «НАШ КРАЙ» набирає 26,5 %. За нею йде Чернігівська міська організація партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ», що набирає 16,5 %. На третьому місці – Чернігівська міська організація Всеукраїнського об’єднання «БАТЬКІВЩИНА» – 13,4 %. Також 5-відсотковий бар’єр долають такі партії: Чернігівська міська організація політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – 7,4 %, Чернігівська місцева організація Радикальної партії Олега Ляшка – 6,3 %, Чернігівська міська організація Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» – 6,2 % та Чернігівська міська організація політичної партії ДЕМАЛЬЯНС (Демократичний Альянс) – 5,3 %.
На виборах на посаду міського голови м. Чернігова впевнено лідирує кандидат від Чернігівської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» – Олександр Соколов із рейтингом 35,4 %. Наступний за рівнем підтримки кандидат від Чернігівської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» Владислав Атрошенко – 21,6 %, за ним йде Микола Миргородський від Чернігівської міської організації Всеукраїнське об’єднання «БАТЬКІВЩИНА», за якого б віддали свій голос 11,5 %. І на четвертому місці – кандидат від Чернігівської міської організації політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – Володимир Зуб із рейтингом 10,4 %.
Екзит-пол проводив Аналітичний центр «Соціомодус» на виході з виборчих дільниць 25 жовтня 2015 року.
Опитування виборців проводилося з моменту відкриття і до закриття дільниць із використанням покрокового методу відбору респондентів, водночас крок коректувався залежно від активності виборців.
Екзит-пол проводився методом імітації голосування: в коробку у вигляді урни виборці кидали заповнену анкету (бюлетень). Опитувані самостійно заповнювали анкету, при цьому інтерв'юер не бачив їх відміток, що дало змогу зберегти повну конфіденційність і таємницю голосування, а також нівелювати статистичну похибку.
Усього було опитано 4 941 виборців по кандидатах на посаду мера м. Чернігова і 4 901 - по кандидатах від політичних партій до міської ради. Статистична похибка не перевищує 1,0 %.
Замовник – фонд «Майбутнє Чернігова».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.