Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 11:42:27

Виборчий марафон у прес-центрі "Місцеві вибори 2015. Чернігівщина" триває. ВІДЕО

25.10.2015   19:37Агенцiя

Під час прес-конференції о 17 годині з журналістами зустрілися представники міської територіальної виборчої комісії, політичних партій, спостерігачі та експерти.

Представник міської ТВК Олександр Гашпар розповів про те, що офіційні дані про явку виборча комісія зможе надати лише о 21 години. Він більше уваги приділив порушенням, які фіксувалися у Чернігові напередодні дня виборів та в день голосування. Так одному з кандидатів на посаду міського голови комісією було винесено перше попередження за неподання фінансового звіту. Також Олександр Гашпар відмітив, що багато проблем із друком бюлетенів та їх розподілом по дільницях. Так на одну з дільниць Чернігова потрапили бюлетені інших дільниць.

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області Євген Романенко зазначив, що є певні проблеми та інциденти під час голосування. Наприклад, у місті Прилуки біля однієї з дільниць активісти Самооборони зафіксували авто, до якого сідали люди, що виходили після волевиявлення. . «В машині самооборонівцям вдалося взяти списки та зафіксували номер автівки. Написані заяви до міліції та СБУ», - сказав Є.Романенко. Він також підкреслив, що бюлетені мають дуже велику кількість помилок.

Так Варвинська селищна ТВК загубила прізвище одного з кандидатів, причому це було виявлено лише пообіді. 

Цікавий випадок стався у Батурині. «У бюлетенях на виборах до Батуринської міської ради напроти назви партії «Наш край» не було прописано прізвище кандидата, але навпроти партії «Свобода» значився кандидат от «Нашого краю». Батуринська міська виборча комісія своїм рішенням зобов’язала зробити виправлення (зробили ручкою). Спостерігачі від ОПОРИ, члени ТВК та політичних партій склали акт, але кандидат, якого не вписали у бюлетень, підписати цей акт відмовився», - розповів Євген Романенко.

Експерт з виборів Сергій Соломаха вважає, що найбільшим порушенням на цих виборах є відкриття дільниці о 12.00 у Мені. На його думку це замовний зрив виборів.

За словами представника політичної партії «УКРОП» Романа Семешка більшість порушень мають індивідуальний характер. Він звернув увагу на те, що виборці дуже плутаються у бюлетенях та не розуміють як їм голосувати. На його думку деякі партії та кандидати дозволяють собі порушувати закон, бо в день виборів їх неможливо зняти з перегонів та і відповідальність за порушення можна не враховувати.

Представник ВО «Свобода» зазначив, що його політична сила має багато фактів про порушення на віддалених сільських дільницях. Партія готує з цього приводу інформацію. Також на його думку велика проблема всіх демократичних сил – це невміння об’єднатися задля досягнення спільної мети.

За словами представників Громадського штабу Чернігова  явка на 16 годину в Чернігові склала 35%.

Представник Аграрної партії України Олександр Макаренко заявив, що ввечері посилився підвіз виборців представниками «Нашого краю», особливо у сільській місцевості. Причому як зазначив Олександр Макаренко, як тільки партійці затримали такий автобус, то одразу в інтернеті почали поширювати відео про підкуп виборців з боку Аграрної партії України.

Прес-центр «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» спільно з дискусійним клубом «Експерта думка» запрошує суб’єктів виборчих перегонів, журналістів, а також усіх експертів, хто цікавиться виборами до нашого прес-центру. Наша мета – сприяння незалежному та повному висвітленню виборчих подій. Наступні прес-конференції відбудуться 20.00 та 21.00.
 

 

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини